Švýcarsko je vnitrozemský stát v jihozápadní části střední Evropy. Leží západně od centrální části velkého oblouku Alp. Hlavním městem je Bern. Počet obyvatel je 7 920 000. Měnou je švýcarský frank. Lidé v této federativní republice tvořené 26 kantony mluví čtyřmi jazyky. Tři oficiální jazyky, které jsou v zemi podporovány: němčina, francouzština a italština. Velká část obyvatel nicméně mluví dialektem vycházejícím z němčiny – Schwyzerdütsch. Neoficiálním jazykem je potom rétorománština, kterou mluví pouze malá část švýcarské populace.

Pokud o Švýcarsku zaslechnete zmínku, určitě si představíte hlavně lahodnou mléčnou čokoládu, precizní švýcarské hodinky, smetanové sýry, překrásnou přírodu nebo bezpečná švýcarská bankovní konta.

Turisty lákají nejen typické znaky Švýcarska, ale také pečlivý servis všech poskytovaných služeb. Země je lákavá nejen alpskými vrcholky, ale také 60 000 km turistických tras a nabídnou 3300 km cyklistických tras. Pokud se v horách nevyhnete nepříznivému počasí, můžete využít některou z 156 vysokohor­ských chat Švýcarského vysokohorského klubu. V létě si můžete užít i rozmanité nabídky vodních sportů a v zimě si vybrat vhodnou sjezdovku pro lyžování a další zimní sporty.

Mezi švýcarské speciality patří především známé raclette a fondue, ale můžete narazit třeba i na capuns(kapustové závitky), papet vaudois(kyselé zelí s klobásou) nebo minestrone (těstovinová polévka).

Rozhodně byste také měli ochutnat skvělé švýcarské sladké pečivo a regionální dezerty. Podobně jsou na tom také švýcarská vína, která sice nejsou tak známá jako ta francouzská, ale v kvalitě rozhodně nezaostávají.

Pro návštěvu Švýcarska stačí občanský průkaz, který u občanů České republiky plně nahrazuje cestovní pas. Aktuální informace je možné najít i na stránkách Ministerstva zahraničních věcí ČR.

Zobrazit zájezdy
img-loader img-loader img-loader