Švýcarsko

Jungfrau Region je rekreační oblast ve švýcarských Bernských Alpách, v okolí hory Jungfrau (4158 m) a dalších dvou hor tvořících s ní jeden horský masiv - Eiger (3970 m) a Mönch (4099 m). 

Ubytování je zajištěno ve stylovém penzionu ve velmi krásném prostředí, v blízkosti vodopádů a skal. Nedaleko se nachází obchod s potravinami, suvenýry, pošta, nádraží, restaurace. Penzion je staršího typu, ale velmi udržovaný a čistý s připojením na wifi.

Strava: Vzhledem k vysokým cenám, kterými je Švýcarsko známé, doporučujeme českou polopenzi za příplatek.
 
Program zájezdu:
1. den – Odjezd z nástupních míst ve večerních hodinách, Holešov cca 19:00 hod, Praha 23:00 hod.
2. den - V ranních hodinách zastávka v krásném městě Luzern, zde uvidíte nejstarší krytý kamenný most v Evropě, tento most patří k nejznámějším atrakcím Švýcarska. Následně přejezd do místa ubytování Lauterbrunnen -
 kouzelné městečko v údolí se 72 vodopády. Dle zájmu  návštěva Trümmelbachských vodopádů.
3. den - Přesun autobusem nedaleko Lauterbrunnenu a odtud krásná procházka kolem desítek vodopádů a skal.
4. den – Výlet vláčkem z Lauterbrunnenu přes Kleine Scheidegg na Jungraujoch – Top of Europe, železnice s nejvýše položenou železniční stanicí v Evropě ve výšce 3 454 m, posledních 8 km je ve skále, nad stanicí se nachází vyhlídková plošina. Dle zájmu túra v oblasti Kleine Scheidegg.
5. den – Vlakem do Grindelwaldu, následně lanovkou na First (2167 m), odtud krásná procházka k jezeru Bachalpsee (výška hladiny 2 265 m). Dle časových možností přesun zubačkou do Schynige Plate s nádhernými výhledy.
6. denVýjezd lanovkou do Grütchalp, následně vláčkem do Mürrenu, odtud túra na Birg 2 677 m pro zdatné túra na Schilthorn 2 970 m. V roce 2016 byl vybudován visutý most na Birgu - Thrill Wallk. Schilthorn je proslaven svou otáčecí restaurací a také bondovkou „V tajné službě Jejího veličenstva“, která se odehrává právě v okolí vrcholné stanice Piz Gloria.
7. den –  Návrat do nástupních míst, orientační časy příjezdu (Praha 5:00 hod, Brno 8:30 hod, Holešov 9:45 hod).

*CK si vyhrazuje právo na změnu programu.


Program túr není povinný, každý si může zvolit vlastní trasu!
Zobrazit zájezdy
img-loader img-loader img-loader