Slovinsko - Perly Julských Alp

 • Slovinsko - Perly Julských Alp
 • Slovinsko - Perly Julských Alp
 • Slovinsko - Perly Julských Alp
 • Slovinsko - Perly Julských Alp
 • Slovinsko - Perly Julských Alp
 • Slovinsko - Perly Julských Alp
 • Slovinsko - Perly Julských Alp
 • Slovinsko - Perly Julských Alp
 • Slovinsko - Perly Julských Alp
 • Slovinsko - Perly Julských Alp
 • Slovinsko - Perly Julských Alp
 • Slovinsko - Perly Julských Alp
 • Slovinsko - Perly Julských Alp
 • Slovinsko - Perly Julských Alp
 • Slovinsko - Perly Julských Alp
 • Slovinsko - Perly Julských Alp

Pojeďte s námi za perlami Julských Alp, které jsou nejvyšším pohořím Slovinska. Navštívíme místa jako Lublaň, Vogel, Postojna, Bled nebo Bohinjské jezero. 

Cena obsahuje
dopravu autobusem 2x ubytování 2x snídani průvodce
Cena neobsahuje
cestovní pojištění vstupné do památek a lanovku pobytovou taxu

3/2 03. - 05.09.2021

Kód zájezdu: 0406 Kód termínu: 2115 Typ zájezdu: POZNÁVACÍ

Nastavení rezervace

1.
Ověřuji dostupnost

Aktuálně přijímáme nezávazné rezervace bez nutnosti platby zálohy. Jakmile bude situace vyjasněná s přesnými podmínkami k vycestování a bude třeba úhrada zájezdu, budeme Vás kontaktovat.

Pokud Vás zájezd zaujal doporučujeme si nezávaznou rezervaci vytvořit a zajistit si tak svá místa. 

Program zájezdu:

1.den – Odjezd v brzkých ranních hodinách do druhého největšího města Slovinska Mariboru. Prohlídka malebného města, nábřeží řeky Drávy, hrad Maribor, gotická katedrála, individuální volno. Odpoledne odjezd do Lublaně, hlavního města Slovinska. Prohlídka města, na jehož vzhledu se významně podílel slavný slovinský architekt Josip Plečnik, mimo jiné autor přestavby Pražského hradu a přítel prvního československého prezidenta T. G. Masaryka. Procházka barokními uličkami starého města plnými kaváren a obchodů, nábřeží řeky Lublanice, Trojmostí, Dračí most, městská tržnice, katedrála, klášter Križanke, středověký lublaňský hrad, odkud je krásný výhled na široké okolí. Ubytování v oblasti Lublaně.

2.den – Po snídani odjezd k vodopádu Savica, který patří mezi nejznámější ve Slovinsku. Následně přejezd do Ukanc, odtud kabinovou lanovkou na Vogel, který se nachází na území Triglavského národního parku nad půvabným Bohinjským jezerem. Přesun autobusem k Bohinjskému jezeru, které je největší ze slovinských jezer a patří mezi nejkrásnější místa Slovinska. Odkud jsou již nadosah štíty horských velikánů, včetně nejvyšší hory Slovinska – mýty opředeného Triglavu (2 864 m). Zastávka v Ribčev Laz, idylické malebné městečko u východního břehu Bohinjského jezera, procházka kolem jezera k románskému kostelíku. Návrat na ubytování.

3.den - Po snídani odjezd do města Postojna, prohlídka Postojenské jeskyně (UNESCO), která patří k největším a nejúchvatnějším krasovým jeskyním na světě – je tvořena celkem 20 kilometry podzemních chodeb, z nichž 5 kilometrů těch nejkrásnějších je zpřístupněno turistům. Součástí prohlídkové trasy je jízda elektrickým vláčkem. Naprostým unikátem je tzv. macarát jeskynní, kterému Slovinci říkají človeška ribica – lidská rybka, nemá pigment a vypadá jako had s nožičkami a dračí hlavou. Jde o druh mloka, který se vyskytuje pouze zde. Přejezd k Predjamskému hradu, nedobytný středověký klenot se na 123 metrů vysokém skalním útesu tyčí již více než 800 let. Za největším jeskynním hradem světa se nachází síť tajných tunelů, ze kterých se rytíř Erazem z Predjamy vydával na loupeživé výpravy. Jeskyně pod Predjamským hradem je domovem kolonie netopýrů. V odpoledních hodinách odjezd zpět do ČR. Návrat v pozdních nočních hodinách.

Změna programu vyhrazena.

Ve spolupráci s Cross Europe s.r.o.

 

Třílůžkový pokoj

Ubytování je zajištěno v hotelu***. Povlečení a ručníky jsou zahrnuty v ceně. Sociální zařízení je na každém pokoji. Za příplatek je možné objednat jednolůžkový pokoj.

Dvoulůžkový pokoj

Ubytování je zajištěno v hotelu***, ve dvoulůžkových pokojích. Povlečení a ručníky jsou zahrnuty v ceně. Sociální zařízení je na každém pokoji. Za příplatek je možné objednat jednolůžkový pokoj.

Jednolůžkový pokoj

Autobus

Trasa:Slovinsko Perly Julskych Alp

Svoz z nástupních míst Ostrava, Nový Jičín, Olomouc a Přerov je realizován při minimálním počtu osmi cestujících.
Přečtěte si prosím přepravní podmínky.

Zastávky:

Snídaně

Strava: Snídaně v ceně, večeře je možná přiobjednat za příplatek 9€/osoba/večeře. O přesném čase stravování budete informováni průvodcem.

Maribor, Slovinsko

Maribor je druhé největší město ve Slovinsku a sídlo stejnojmenné územně-správní jednotky (občiny). Je univerzitním, hospodářským, finančním, kulturním a turistickým centrem severovýchodního Slovinska. Celá občina Maribor má 95 171 obyvatel. Město leží na úpatí horského masivu Pohorje a protéká jím řeka Dráva.

Trojmostí Lublaň

Trojmostí (slovinsky Tromostovje) je jedním ze symbolů Lublaně, hlavního města Slovinska. Jde o trojici mostů překlenující řeku Lublaňku v historickém centru města.

Lublaň, Slovinsko

Lublaň (slovinsky Ljubljana) je hlavní a největší město Slovinska. Zaujímá plochu 275 km² a podlesčítání z roku 2012 zde žije přibližně 281 000 obyvatel.

Predjamský grad, Slovinsko

Predjamský hrad (slovinsky Grad Predjama) se nachází v jihozápadní části Slovinska v obci Predjama, 9 km severozápadně od města Postojna a 40 km jihozápadně od Lublani.  Hrad byl postaven na konci údolí, kde se potok Lokva noří pod 123 m vysokou skálu. Stojí pod velkým převisem této skály u vstupu do jeskynního systému a tato poloha mu dala také jméno (jama – jeskyně, tedy hrad před jeskyní).

Postojnské jeskyně, Slovinsko

Postojnské jeskyně (slovinsky: Postojnska jama) jsou 24,340 m dlouhým krasovým jeskynním systémem poblíž obce Postojna ve Slovinsku. Jsou největšími krápníkovými jeskyněmi Evropy. Postojnská jeskyně je tvořena celkem 20 kilometry podzemních chodeb, z nichž 5 kilometrů těch nejkrásnějších je zpřístupněno turistům. Součástí prohlídkové trasy je jízda podzemním vláčkem. Naprostým unikátem je tzv. macarát jeskynní, kterému Slovinci říkají človeška ribica - lidská rybka. Jde o druh mloka, který se…

Ribčev Laz, Slovinsko

Ribčev Laz - na východním břehu jezera Bohinj, u pramene Sava Bohinjka na morénovém náspu stojí gotický kostel s barokní zvonicí. První písemná zmínka je z roku 1464, kostel je však pravděpodobně starší. Spodní stěna byla vystavěna kolem svatyně, loď s románskými proporcemi byla dokončena kolem roku 1520 a gotický presbytář pak vznikl kolem roku 1400. Nakonec v 18. století přibila zvonice. Na zdech kostela můžete obdivovat zbytky fresek s výjevy ze života Jana Křtitele od Jernej z Loka. Před…

Jezero Bled, Slovinsko

Bledské jezero (slovinsky Blejsko jezero) je jezero, které leží na severozápadě Slovinska. Vzniklo na konci poslední doby ledové roztáním Bohinjského ledovce. Jezero nemá žádný významný přítok, zásobují jej především podzemní zřídla. Tektonický původ prozrazují termální prameny v jeho severovýchodní části. Ty způsobují, že voda v jezeře je příjemně teplá - až 26 °C (jedno z nejteplejších alpských jezer), takže umožňuje koupání přes celé léto až do září. Uprostřed jezera se nachází ostrůvek s…

Bohinjské jezero, Slovinsko

Bohinjské jezero leží v nadmořské výšce 525m. V nejhlubším místě dosahuje hloubky 45m, je 4,35km dlouhé a 1,25km široké čímž zabírá plochu 3,18km čtverečních. Za svůj vznik vděčí ledovci i tektonickému působení, je ledovcovo-tektonického původu. Když pomineme Cerknišské jezero, které je nestále, je Bohinjské jezero největším jezerem ve Slovinsku. Hlavním zdrojem napájejícím jezero je řeka Savica vytékající z Černého jezera. Je zajímavostí, že z Bohinjského jezera vytéká nejkratší řeka ve…

Vodopád Savica, Slovinsko

K vodopádu se lze snadno dostat pěšky, příjemnou procházkou. Za vstup na vyhlídku vodopádu Savica zaplatíte u vchodu 3 eura (2015) na „údržbu cesty“. K dřevěnému altánku, který na vás čeká nahoře a díky kterému budete mít skvělý výhled na vodopád, se dostanete přibližně po 20 až 30 minutách chůze do mírného kopečka, po klikatých schodištích. Je nutné počítat s tím, že to bude dost klouzat. Cesta se nachází v lese, je tam vlhko a často jdete po dřevě, opatrnost a vhodná obuv patří tedy k…

img-loader img-loader img-loader