Bělorusko v době konání MS v ledním hokeji

Informace

Kód zájezdu: BT-167

Popis

světovému šampionátu v ledním hokeji, který se zde koná právě v době naší cesty. Se zkušeným průvodcem se vydáme na území jedné z nejcennějších přírodních oblastí v Evropě – Národního parku Bělověža – původního nížinného pralesa, historického carského loviště a dnes přísně chráněného národního parku. Vedle cenného přírodního bohatství Běloruska si prohlédneme i místní architektonické památky, v nichž se snoubí vlivy západní a východní kultury. Sportovní fandové jistě rádi využijí možnosti osobně podpořit české hokejisty při utkáních proti Slovensku a Švédsku.

Minimální počet účastníků: 7

Program zájezdu

1. den: V ranních hodinách odlet z Prahy do hlavního města Běloruska. Po příletu transfer do Bělověžského národního parku, nocleh.

2. den: Prohlídka Bělověžského národního parku. Mezi nejzajímavější obyvatele této pralesní rezervace bezesporu patří ještě nedávno značně ohrožení evropští zubři nebo kdysi vyhynulí a zpětně vyšlechtění tarpani (evropští divocí koně). Nocleh tamtéž.

3. den: Návrat do Minsku. Cestou zastávka v Brestské pevnosti, která je symbolem sovětského odporu během prvních dnů druhé světové války a nositelem čestného titulu Pevnost-hrdina. Večer hokejové utkání české reprezentace se Slovenskem. Nocleh v Minsku.

4. den: Celodenní prohlídka hlavního města Běloruska. Navštívíme jak Trojické předměstí, které je pozůstatkem původního předválečného Minsku, tak prospekt Nezávislosti s Leninovým náměstím, které je obklopeno poválečnou sovětskou architekturou. Později odpoledne fakultativní návštěva sovětských památníků v okolí Minsku: mohyla Slávy a Stalinova linie. Nocleh v Minsku.

5. den: Výlet mimo centrum města. Návštěva zámeckého komplexu v Ňasviži a středověké pevnosti Mir. Obě památky jsou zapsány na seznamu UNESCO. Večer hokejové utkání České republiky proti Švédsku. Nocleh v Minsku.

6. den: Individuální volno v Minsku. Odpoledne odlet do Prahy.

CENA ZAHRNUJE

letenky Praha – Minsk a zpět vč. let. tax ve výši 8 000 Kč, dopravu mikrobusem, 5x ubytování v turistickém hotelu (standard dle místních zvyklostí) ve dvoulůžkovém pokoji s WC a sprchou, 5x snídaně, průvodce, cestovní pojištění UNIQA K5C a pojištění proti úpadku CK.

CENA NEZAHRNUJE

další stravu, vstupné (cca 70 EUR) a další výše neuvedené služby. Vstupenky na hokejová utkání zajišťujeme na vyžádání a za poplatek - výše poplatku bude sdělena s nabídkou vstupenek.

PŘÍPLATKY

jednolůžkový pokoj: 2 000 Kč

 

img-loader img-loader img-loader