Dvoulůžkový pokoj
Hotel ***, Dvoulůžkové pokoje jsou vybaveny sprchou a toaletou.
Pojeďte s námi do Rumunska. Rumunská Transylvánie překvapí výjimečnými památkami evropského středověku i ostrými kontrasty. Zatímco ve městech je civilizační pokrok už silně znatelný, venkov připomíná dobu nejméně o století zpět. Přidejte k tomu jedinečné historické pozadí a máte před sebou turistickou destinaci nadcházejících let. Podíváme se kde se narodil a žil hrabě Drákula, projedeme se Transylvánskou magistrálou.
Ubytování je zajištěno ve dvou a třílůžkových pokojích v hotelu ***, jednolůžkový pokoj za příplatek.
Program zájezdu:
V případě, že si vyberete tento zájezd a uzavřou se hranice, tedy nebude možné zájezd realizovat, v tomto případě nepřijdete o uhrazenou částku. Buď bude platba vrácena zpět na bankovní účet, nebo bude možné vybrat jakýkoliv jiný zájezd z naší nabídky.
Cestovní pojištění Uniqa, které nabízíme při sjednání zájezdu, plně hradí léčbu spojenou s Covid-19. Pokud máte zajištěné cestovní pojištění individuálně, doporučujeme před cestou zkontrolovat, že Vaše pojišťovna nemá ve výlukách toto virové onemocnění.
*CK si vyhrazuje právo na změnu programu
Podívejte se na videa o Rumunsku
Hotel ***, Dvoulůžkové pokoje jsou vybaveny sprchou a toaletou.
Hotel ***, Jednolůžkové pokoje jsou vybaveny sprchou a toaletou.
Hotel *** Třílůžkové pokoje jsou vybaveny sprchou a toaletou.
Svoz z nástupních míst Ostrava, Nový Jičín, Olomouc a Přerov je realizován při minimálním počtu osmi cestujících.
Přečtěte si prosím přepravní podmínky.
Čerpací stanice Shell Ladná (na pravé straně)
Autobusová zastávka u Tesco, ul. Novinářská 9, Moravská Ostrava a Přívoz
Bâlea je jezero ledovcového původu v Rumunsku. Nachází se v župě Sibiu v pohoří Fagaraš a leží v nadmořské výšce 2 034 m. Jeho rozloha činí 4,65 ha, jeho maximální hloubka je 11 m. Z jezera odtéká řeka Bâlea, jež ústí do Oltu. U jezera stojí dvě chaty s celoročním provozem, meteorologická stanice a dům horské služby. V létě je jezero přístupné po silnici, od chaty Bâlea Cascadă k němu vede visutá lanovka.
Přehrada Vidraru v rumunských Karpatech je dalším oblíbeným turistickým místem. Byla postavena v roce 1965 na řece Arges a dostanete se k ní po silnici Transfagarasan. Přehrada má úctyhodnou výšku 166 metrů a délku oblouku 305 m. Tloušťka hráze v dolní části je 25 metrů a na vrcholu 6 m. Oblouk přehrady je postaven na skále vytvořené jezero o rozloze 890 ha dokáže zadržet vodu o objemu 465 milionů m3. Stavba přehrada trvala 5 a půl roku a po dokončení se stala pátou největší v Evropě a devátou…
Citadela představuje skutečné sídlo Drákuly neboli Vlada Tepese. V roce 1459 sem Vlad nahnal Turky, které zajal, a ti mu museli postavit pevnost jako odplatu za smrt jeho otce a bratra. A tak zde vznikla pevnost, která měla strategické místo a chránila cestu vedoucí ze Sedmihradska dále do údolí Arges. Dnes zde najdete už jen zbytky pevnosti, protože koncem 19. století se její značná část zřítila. Dostanete se k ní po téměř 1 500 schodech, které vedou od elektrárny.
Moldoveanu je nejvyšší hora Rumunska. Její vrchol je v nadmořské výšce 2544 metrů a je tak 16. nejvyšší horou Karpat. Moldoveanu leží zhruba uprostřed horského pásma, které tvoří pohoří Fagaraš. Nejčastěji využívaná cesta na vrchol Moldoveanu vede ze severu, od města Victoria, přes horskou chatu Podragu na hřeben a přes předvrchol Viștea Mare na Moldoveanu.
Fagaraš je nejvyšší a nejrozlehlejší pohoří Rumunska, rozkládající se na historické hranici Sedmihradska a Valašska. Hlavní hřeben je vzdušnou čarou dlouhý přibližně 70 km, který v délce 60 km prakticky neklesne pod hranici 2 000 metrů nad mořem. Nachází se zde nejvyšší rumunský vrchol Moldoveanu (2 544 m) a několik dalších vrcholů, které jsou nejvyšší v Rumunsku. Hlavní hřeben se táhne od východu k západu. Hory jsou značně modelovány ledovcem, ale žádný se zde nenachází. Zvláštností je strmost…
Ve 14. století byla Curtea de Argeș hlavním městem Valašska. Největší chloubou této obce je Klášter Curtea de Argeș s biskupskou katedrálou. Klášter byl dokončen v roce 1526. Jeho „fasáda“ byla z úchvatného bílého mramoru, bílého kamene a mozaikových kachlů, které pocházeli z Konstantinopole. Ve zdech se nacházejí královské hrobky Carola I. a jeho ženy, krále Ferdinanda I. atd. Současná stavba pochází z roku 1875, kdy se pustil do záchrany „trosek“ kláštera francouzský architekt du Nouy. Ke…
Campulung je rumunské město v župě Argeș, nacházející se v Karpatech mezi městy Brašov a Pitești. Ve městě je přes dvacet kostelů, klášter a katedrála, obě údajně založil ve 13. století legendární zakladatel rumunského státu kníže Radu Negru. Jde o jedno z nejstarších městských osídlení ve Valašsku; nejstarší doklad o jeho existenci je už z roku 1300. Na jeho rozvoji měla velký podíl saská kolonizace. Bylo prvním hlavním městem rumunského státu, dokud ho ve 14. století nevystřídala Curtea de…
Rumunský hrad Bran si získal pověst jedné z nejproslulejších památek středověké architektury, známý po celém světě především jako „Drákulův hrad“. Přestože má Rumunsko bohatou historii a je plné staré architektury, hrad Bran je pravděpodobně nejznámější. Jeho popularita je spojena s nevalně proslulým hrabětem Drákulou, hlavní postavou stejnojmenného románu Brama Stokera z 19. století. Se svými sedmnácti síněmi je hrad Bran také jednou z nejdražších nemovitostí v zemi. Jeho hodnota se odhaduje…
12 km západně od Brasova směrem na Bran (hrad Drákuly) se nachází pevnost Rasnov. Vidět je už z dálky, její označení připomíná Hollywood. Jdeme pěšky z parkoviště, které se nachází necelý kilometr pod pevností Rasnov.
Poiana je pohoří v jihozápadním Rumunsku. Patří do rumunských Západních Karpat, kde tvoří přechodovou oblast mezi velkými horskými skupinami Apuseni na severu a Banát na jihu. Od Apuseni je oddělena údolím Mureșe, který tudy proráží z Transylvánské vysočiny na západ do Panonské nížiny. Na jihozápadě ji údolí Timișe odděluje od severních výběžků Banátských hor. Na jihu ji řeka Bistra a průsmyk Poarta de Fier a Transilvaniei (699 m) odděluje od pohoří Țarcu, údolí řeky Strei na východě pak od…
Hned za středověkými hradbami města se tyčí hora Tâmpa s "hollywoodským" nápisem BRASOV, který se za soumraku rozsvěcí. V roce 1458 na horu zaútočil Vlad Tepes a o dva roky později pevnost na ní zničil a na kůl tam nabodl na čtyřicet obchodníků. Dnes se na její vrchol dostanete lanovkou.
Sighisoara je jedno z nejzajímavějších měst v Rumunsku. Kdybyste si měli vybrat pro svůj výlet jenom jedno město, jeďte tam. Nejde sice o žádné velkoměsto (cca 32 tisíc obyvatel), ale přesto se nachází na hlavním železničním tahu. Z toho důvodu tady staví většina mezinárodních vlaků (mimo jiné také rychlík Pannonia vyjíždějící z Prahy do Bukurešti). Ačkoliv Sighisoara vypadá na první pohled jako většina rumunských měst (tj. rozkopaně, špinavě a zanedbaně), po bližším seznámení zjistíte, že jde…
Tento most v centru Sibiu je velmi známý takřka po celém Rumunsku, a to i přes svou nevelkou délku 10,5 m. Postaven byl v roce 1859 a jedná se o nejstarší litinový most v celé jihovýchodní Evropě. A proč je vlastně tak populární? Váže se k němu totiž hned několik legend, z nichž ta hlavní mu dala název. Traduje se totiž, že když na most vstoupí lhář, celá konstrukce se zřítí.
Sibiu je město ležící v Sedmihradsku v Rumunsku. Má okolo 170 000 obyvatel. Město Sibiu je správním střediskem župy Sibiu. Město bylo založeno v roce 1190. Postupem časů se stalo hlavním městem transylvánských Sasů. Město bylo centrem obchodu mezi Transylvánií a Valašskem. V 15. století byly postaveny hradby se čtyřiceti věžemi, jež třikrát odolaly tureckým nájezdům. V 19. století byla část opevnění zbořeno a byly postaveny nové městské brány. Po druhé světové válce se většina Sasů postupně…
Hunedoara je goticko-renesanční hrad ve městě Hunedoara v Rumunsku. Je jedním z největších hradů v Evropě. Okolo něj je strmá rokle a hluboký vodní příkop. Do hradu se tedy musíte dostat po úzkém, dlouhém mostě. Jako jedna z nejdůležitějších nemovitostí v držení Jánose Hunyadiho se hrad v průběhu jeho vlády dočkal zásadních proměn. Stal se nejen strategicky významným opevněným bodem, ale také jeho reprezentačním sídlem. Později páni hradu dál měnili jeho vzhled výstavbou nových věží, komnat i…
Temešvár je rumunské město v západní části země.Město je jedním z největších v zemi, je hospodářským i kulturním centrem celé oblasti, jsou zde zastoupena mnohá odvětví průmyslu, hlavně chemie, polygrafie a strojírenství. V roce 1962 tu vznikla univerzita, již delší dobu tu ale existuje mnoho vysokých škol. Temešvár je multikulturní město s vlivnými menšinami hlavně Němců, Maďarů a Srbů, stejně jako Italů, Palestinců a Řeků.
Východ slunce: 04:49 Západ slunce: 16:11