Rakousko - Korutany, Grossglockner a Kaprun

  • Rakousko - Korutany, Grossglockner a Kaprun
  • Rakousko - Korutany, Grossglockner a Kaprun
  • Rakousko - Korutany, Grossglockner a Kaprun
  • Rakousko - Korutany, Grossglockner a Kaprun
  • Rakousko - Korutany, Grossglockner a Kaprun
  • Rakousko - Korutany, Grossglockner a Kaprun
Aktuální počasí: 15°C mlha

Korutany, nejjižnější rakouská spolková země, je opravdovým rájem pro aktivní dovolenou.

Nespočet čistých, až 28 stupňů teplých jezer uprostřed Alp. Hory, sahající od mohutných vrcholů třítisícovek v Národním parku Vysoké Taury až po mírné pohoří Nockberge, kde se můžete kochat pohledem po jejich vrcholech. To jsou Korutany, země ovlivněná kulturní rozmanitostí alpsko- jadranského prostoru, mírným klimatem na jižní straně Alp, země, kde potkáte lidi, kteří své hosty vítají s vřelostí, otevřeností a velkou dávkou radosti ze života.

Cena obsahuje
dopravu klimatizovaným autobusem 4x ubytování v penzionu 4x snídani služby průvodce pojištění proti úpadku CK
Cena neobsahuje
Korutanskou kartu - dospělí 46 Eur/os a děti do 15 let 20 Eur/os vstupné mimo Korutanskou kartu cca 38 Eur cestovní pojištění

5/4 24. - 28.07.2019

LAST MINUTE Kód zájezdu: 242807 Kód termínu: 242807 Typ zájezdu: POZNÁVACÍ

Nastavení rezervace

1.
Ověřuji dostupnost

Program zájezdu


1.den - V brzkých ranních hodinách odjezd do Rakouska. Návštěva hlavního města Korutan Klagenfurt, které se nachází v malebném území u břehu jezera Wörthersee. Ve večerních hodinách ubytování.

2.den – Vyjedeme k největší turistické atrakci Vysokých Taur, Grossglockner Hochalpenstrasse (cca 6 €), která je jednou z nejimpozantnějších horských silnic v Alpách. Pohled na horské velikány z vyhlídkových teras je nezapomenutelný. Odjezd k vyhlídce císaře Františka Josefa, Kaiser-Franz-Josefs-Höhe (2 369 m), která dostala své jméno podle císařovy návštěvy v roce 1856. Obrovské prostranství, které je zároveň vyhlídkovou plošinou, nabízí ohromující pohled na Großglockner (nejvyšší hora Rakouska 3 798 m) a také na Pasterze, největší zachovalý ledovec východních Alp. Pro zájemce možné ledovcovou lanovkou k ledovci Pasterzengletscher, na který lze na vyznačených místech vstoupit (s kartou cca 10,50), odvážnější mohou jít pěšky či projít systémem tunelů k vyhlídce na Kamzičí stezku, odtud kabinovou lanovkou na Schareck (v kartě), variantně možnost turistických túr, návrat lanovkou do Heiligenblutu (v kartě). Návrat na ubytování.

3.den – Ráno odjezd do oblasti Kaprunu k nejvýše položeným přehradním nádržím v Evropě. Autobusem a po dlouhé době opět zprovozněným šikmým výtahem můžeme vyjet až do výšky 2 036 m a prohlédneme si celou soustavu Kaprunské elektrárny (cca 22 €) v dobré viditelnosti uvidíme ledovec Kitzsteinhorn. Návrat na ubytování.

4.den - Odjezd do Mölltalu v údolí 30 třítisícovek s nejvyšší horou Grossglockner. Z dolní stanice lanovky vyjedeme supermoderní, podpovrchovou lanovou dráhou Mölltaler Gletscher Express a poté přesedneme na kabinovou lanovku Eisseebahn, která nás vyveze až k horní stanici ve výšce 2 800 m. Odtud se nám otevře pohled na celý ledovcový areál majestátního Mölltalského ledovce (v kartě). Poté se vydáme panoramatickým vláčkem na Kreuzeck (v kartě), odkud uvidíme protilehlého pohoří Reisseck. Návrat na ubytování.

5.den – Středověké městečko umělců Gmünd , „rodiště“ prvního exempláře vozu Porsche z roku 1944. Prohlédneme si kolekci 40 vozů včetně loveckého vozu a závodních aut (v kartě). Následně odjezd do Millstattu, panoramatická projížďka lodí po Millstätterském jezeře (v kartě) s krásnými pohledy na hrad Sommeregg, renesanční věže benediktinského kláštera i lázeňské městečko Millstatt. Příjezd do nástupních míst v pozdních nočních hodinách.

*změna programu vyhrazena

Dvoulůžkový pokoj

Ubytování je zajištěno v 3hvězdičkovém hotelu, který se nachází v obci Fusch an der Großglocknerstraße, 13 km od městečka Zell am See. Nabízí pokoje s bezplatným Wi-Fi a balkónem.

Hotel obývá budovu původně postavenou v 16. století jako hostinec. Pokoje jsou zařízené v tradičním alpském stylu. Mají dřevěné podlahy, satelitní TV a koupelnu.

Hotel má vlastní restauraci podávající pokrmy tradiční rakouské kuchyně. Hosté mohou odpočívat v sauně a zahrát si kulečník nebo stolní tenis. Dále zde můžete využívat internetový terminál a lyžárnu. Pro děti je připraveno hřiště a dětský koutek.

Pěší a cyklistické stezky vedoucí do národního parku Vysoké Taury začínají přímo u hotelu.

 

Jednolůžkový pokoj

Třílůžkový pokoj

snídaně

Aktuální počasí:

15°C mlha mlha

Východ slunce: 02:21    Západ slunce: 19:57


Týdenní předpověď:


17.06.
jasno
jasno
20 / 14 °C
18.06.
déšť
déšť
22 / 16 °C
19.06.
déšť
déšť
20 / 16 °C
20.06.
slabý déšť
slabý déšť
22 / 14 °C
21.06.
zataženo
zataženo
16 / 12 °C
22.06.
déšť
déšť
17 / 10 °C
23.06.
oblačno
oblačno
16 / 10 °C
img-loader img-loader img-loader