Rakousko - Korutany, Grossglockner a Kaprun

  • Rakousko - Korutany, Grossglockner a Kaprun
  • Rakousko - Korutany, Grossglockner a Kaprun
  • Rakousko - Korutany, Grossglockner a Kaprun
  • Rakousko - Korutany, Grossglockner a Kaprun
  • Rakousko - Korutany, Grossglockner a Kaprun
  • Rakousko - Korutany, Grossglockner a Kaprun
Aktuální počasí: 5°C oblačno
Cena obsahuje
dopravu klimatizovaným autobusem 4x ubytování v penzionu 4x snídani služby průvodce pojištění proti úpadku CK
Cena neobsahuje
Korutanskou kartu - dospělí 46 Eur/os a děti do 15 let 20 Eur/os vstupné mimo Korutanskou kartu cca 38 Eur cestovní pojištění

Informace

Kód zájezdu: 242807 Typ zájezdu: POZNÁVACÍ

Popis

Program zájezdu


1.den - V brzkých ranních hodinách odjezd do Rakouska. Návštěva hlavního města Korutan Klagenfurt, které se nachází v malebném území u břehu jezera Wörthersee. Ve večerních hodinách ubytování.

2.den – Odjezd k vyhlídce císaře Františka Josefa, Kaiser-Franz-Josefs-Höhe (2 369 m), která dostala své jméno podle císařovy návštěvy v roce 1856. Obrovské prostranství, které je zároveň vyhlídkovou plošinou, nabízí ohromující pohled na Großglockner (nejvyšší hora Rakouska 3 798 m) a také na Pasterze, největší zachovalý ledovec východních Alp. Pro zájemce možné ledovcovou lanovkou k ledovci Pasterzengletscher, na který lze na vyznačených místech vstoupit (s kartou cca 10,50), odvážnější mohou jít pěšky či projít systémem tunelů k vyhlídce na Kamzičí stezku, odtud kabinovou lanovkou na Schareck (v kartě), variantně možnost turistických túr, návrat lanovkou do Heiligenblutu (v kartě). Návrat na ubytování.

3.den – Vyjedeme k největší turistické atrakci Vysokých Taur, Grossglockner Hochalpenstrasse (cca 6 €), která je jednou z nejimpozantnějších horských silnic v Alpách. Pohled na horské velikány z vyhlídkových teras je nezapomenutelný. Po průjezdu touto atraktivní silnicí přejedeme k oblasti Kaprunu k nejvýše položeným přehradním nádržím v Evropě. Autobusem a po dlouhé době opět zprovozněným šikmým výtahem můžeme vyjet až do výšky 2 036 m a prohlédneme si celou soustavu Kaprunské elektrárny (cca 22 €) v dobré viditelnosti uvidíme ledovec Kitzsteinhorn. Návrat na ubytování.

4.den - Odjezd do Mölltalu v údolí 30 třítisícovek s nejvyšší horou Grossglockner. Z dolní stanice lanovky vyjedeme supermoderní, podpovrchovou lanovou dráhou Mölltaler Gletscher Express a poté přesedneme na kabinovou lanovku Eisseebahn, která nás vyveze až k horní stanici ve výšce 2 800 m. Odtud se nám otevře pohled na celý ledovcový areál majestátního Mölltalského ledovce (v kartě). Poté se vydáme panoramatickým vláčkem na Kreuzeck (v kartě), odkud uvidíme protilehlého pohoří Reisseck. Návrat na ubytování.

5.den – Středověké městečko umělců Gmünd , „rodiště“ prvního exempláře vozu Porsche z roku 1944. Prohlédneme si kolekci 40 vozů včetně loveckého vozu a závodních aut (v kartě). Následně odjezd do Millstattu, panoramatická projížďka lodí po Millstätterském jezeře (v kartě) s krásnými pohledy na hrad Sommeregg, renesanční věže benediktinského kláštera i lázeňské městečko Millstatt. Příjezd do nástupních míst v pozdních nočních hodinách.

*změna programu vyhrazena

Jednolůžkový pokoj

Dvoulůžkový pokoj

Třílůžkový pokoj

snídaně

Aktuální počasí:

5°C oblačno oblačno

Východ slunce: 06:03    Západ slunce: 16:41


Týdenní předpověď:


22.02.
husté sněžení
husté sněžení
1 / -0 °C
23.02.
mírné sněžení
mírné sněžení
3 / -7 °C
24.02.
jasno
jasno
6 / -5 °C
25.02.
jasno
jasno
7 / -5 °C
26.02.
jasno
jasno
9 / -4 °C
27.02.
jasno
jasno
10 / -2 °C
28.02.
jasno
jasno
11 / -4 °C
img-loader img-loader img-loader