Vídeň - Schönbrunn a zoo

  • Vídeň - Schönbrunn a zoo
  • Vídeň - Schönbrunn a zoo
  • Vídeň - Schönbrunn a zoo
  • Vídeň - Schönbrunn a zoo
  • Vídeň - Schönbrunn a zoo
  • Vídeň - Schönbrunn a zoo
  • Vídeň - Schönbrunn a zoo
Aktuální počasí : 24°C oblačno
Cena obsahuje
doprava autobusem technický doprovod
Cena neobsahuje
vstupné

1/1 24.07.2021

Kód zájezdu: 200987 Kód termínu: JV-210780 Typ zájezdu: POZNÁVACÍ

Nastavení rezervace

1.
Ověřuji dostupnost

Vídeňská zoologická zahrada patří mezi nejhezčí, ale přitom nejstarší zoologické zahrady na světě. První návštěvníci přišli do ZOO již v roce 1752 za doprovodu císaře Františka Štěpána Lotrinského - manžela Marie Terezie, který nechal ve stejném roce ZOO vystavět. Původně měla zahrada sloužit jako císařský zvěřinec pro zkrášlení zámku Schönbrunn. 14. července 1906 se zde narodilo poprvé v zajetí mládě slona. Do této doby byl považován odchov slonů v zajetí za nemožný. Zoologická zahrada ve Vídni má jistě co nabídout a z její návštěvy si odnesete velice silný zážitek. A není divu. Tato ZOO se totiž řídí heslem zoologická zahrada se šťastnými zvířaty".
Zoologická zahrada ve Vídni leží v rozsáhlém parku zámku Schönbrunn. Moderní úprava a vybavení ZOO zapůsobí na první pohled. Procházet se můžete po širokých cestách, kochat se pohledem na hezky upravené okolí a zámecký park s množstvím fontán, ale především obdivovat chovaná zvířata a jejich životní prostředí. ZOO ve Vídni má za cíl poskytovat zvířatům co nejlepší a nejpřirozenější životní prostředí a díky tomu může chovat i náročné druhy zvířat. Najdete zde velké množství chovaných druhů z exotických krajin naší planety včetně několika unikátů, které jsou na chov v zajetí velice náročné a ve volné přírodě kriticky ohrožené.
V ZOO Vídeň se chová kolem 500 druhů zvířat s vysokým důrazem na přirozenost životního prostředí. Pečlivě umístěné výběhy a pavilony zajistí velice snadný pohyb po zahradě a shlédnutí všech druhů zvířat za postupného procházení celým parkem. Zahrada také nabízí velké množství nejrůznějších atrakcí včetně deštného pralesa, pouště nebo polární části pro arktická zvířata. K vidění jsou zde i velice vzácné druhy zvířat jako jsou např. orangutáni, pandy, koaly a mnoho dalších.
Přesto, že vídeňská zoologická zahrada patří k nejstarším na světě, chlubí se velice moderním prostředím a hlavně velkými výběhy. Je to to jedna z nejkrásnějších zoologických zahrad v Evropě a pokud patříte mezi milovníky zvířat nebo nevšedních zážitků, budete její návštěvou jistě okouzleni. Najdete zde hlavně šťastná zvířata a nepřeberné množství chovaných druhů. A to by mělo být cílem každé dobré ZOO. Pojeďte se podívat!
Volný čas po prohlídce zahrady můžete samozřejmě využít i na návštěvu zámku Schönbrunn.

Program zájezdu:

V ranních hodinách, v cca 6 hod. odjezd. Příjezd do zámeckého areálu v cca 9.30 - 10 hod. V podvečerních hodinách 17:30 - 18 hod. odjezd zpět do nástupních míst. 

Bez ubytování

Autobus

Trasa:Vídeň Schonbrunn

Zastávky:

Bez stravy

Aktuální počasí:

24°C oblačno oblačno

Východ slunce: 02:53    Západ slunce: 18:57


Týdenní předpověď


19.06.
jasno
jasno
31 / 23 °C
20.06.
slabý déšť
slabý déšť
32 / 24 °C
21.06.
déšť
déšť
28 / 21 °C
22.06.
slabý déšť
slabý déšť
28 / 24 °C
23.06.
jasno
jasno
30 / 23 °C
24.06.
slabý déšť
slabý déšť
26 / 20 °C
25.06.
déšť
déšť
25 / 20 °C
img-loader img-loader img-loader