Retz - větrný mlýn, podzemí a dýňový festival

Informace

Kód zájezdu: BT-234

Popis

AKCE 2 DOSPĚLÍ + 1 DÍTĚ DO 15 LET ZDARMA !   PLATNOST AKCE DO STŘEDY 26.10.2016

Dýňový festival (Kürbisfest) se pyšní vyřezávanými plody dýní do tvaru nejrůznějších soch, místními zvyklostmi, folklórní hudbou nebo např. tradičním karnevalem masek. Lidé z oblasti Retzerlandu jsou schopni vytvořit z tohoto neohrabaného plodu hotové kulinářské lahůdky. V některém z místních hostinců nebo u stánku můžete vyzkoušet krémové polévky, vydatné dušené pokrmy nebo sladké moučníky s oříškovou příchutí, kterou mají na svědomí dýňová semínka. Těšit se také můžete na dýňovou pyramidu a další dýňové atrakce, velký dýňový průvod, umělecká řemesla a rakouské i mezinárodní hudební skupiny.

Program zájezdu:
Odjezd v ranních hodinách z nástupních míst do Dolního Rakouska. V dopoledních hodinách (cca 9-10 hod) příjezd do městečka Retz. Zde prohlídka historického náměstí a zážitkového sklepa s ochutnávkou vína (cca 1,5 hod). Místní vinné sklepy jsou unikátní hned ve dvou směrech. Jednak rozsahem, jejich délka se odhaduje na 20-25 kilometrů, sahají do hloubky 20 metrů a jsou vyhloubené v písku. Následně prohlídka jediného doposud fungujícího mlýna v Rakousku (60 min) s podrobným výkladem. Zbytek dne na vyhlášeném Dýňovém festivalu plném zábavy v Obermarkersdorf nedaleko Retzu. Odjezd v podvečerních hodinách zpět do ČR. Návrat do nástupních míst ve večerních hodinách.
*CK si vyhrazuje právo na změnu programu.


Cena zahrnuje: dopravu autobusem, technický doprovod, pojištění proti úpadku CK
Cena nezahrnuje: cestovní pojištění (více informací na http://www.bohemian-tour.cz/cestovni-pojisteni), vstupné Větrný mlýn cca 4,5 Eur, zážitkový vinný sklep cca 8,5 Eur, Dýňový festival cca 3 Eur

Nástupní místa: Zlín, Fryšták, Holešov, Hulín, Kroměříž, Brno

img-loader img-loader img-loader