Festival dýní v Retzer Landu

Informace

Kód zájezdu: BT-201

Popis

VÍKENDOVÁ AKCE 2 DOSPĚLÍ A 1 DÍTĚ DO 15 LET ZDARMA. AKCE PLATÍ DO 24.10.2016.

Dýňový festival (Kürbisfest) se pyšní vyřezávanými plody dýní do tvaru nejrůznějších soch, místními zvyklostmi, folklórní hudbou nebo např. tradičním karnevalem masek. Lidé z oblasti Retzerlandu jsou schopni vytvořit z tohoto neohrabaného plodu hotové kulinářské lahůdky. V některém z místních hostinců nebo u stánku můžete vyzkoušet krémové polévky, vydatné dušené pokrmy nebo sladké moučníky s oříškovou příchutí, kterou mají na svědomí dýňová semínka.Těšit se také můžete na dýňovou pyramidu a další dýňové atrakce, velký dýňový průvod, umělecká řemesla a rakouské i mezinárodní hudební skupiny.

Program zájezdu:
Odjezd v ranních hodinách z nástupních míst do Dolního Rakouska. V dopoledních hodinách (cca 9-10 hod) příjezd do městečka Retz. Zde prohlídka historického náměstí a zážitkového sklepa s ochutnávkou vína (cca 1,5 hod). Místní vinné sklepy jsou unikátní hned ve dvou směrech. Jednak rozsahem, jejich délka se odhaduje na 20-25 kilometrů, sahají do hloubky 20 metrů a jsou vyhloubené v písku. Následně prohlídka jediného doposud fungujícího mlýna v Rakousku (60 min) s podrobným výkladem. Zbytek dne na vyhlášeném Dýňovém festivalu plném zábavy v Obermarkersdorf nedaleko Retzu. Odjezd v podvečerních hodinách zpět do ČR. Návrat do nástupních míst ve večerních hodinách.
*CK si vyhrazuje právo na změnu programu.

Cena zahrnuje: dopravu autobusem, technický doprovod, pojištění proti úpadku CK
Cena nezahrnuje: cestovní pojištění (více informací na http://www.bohemian-tour.cz/cestovni-pojisteni), vstupné Větrný mlýn cca 4,5 Eur, zážitkový vinný sklep cca 8,5 Eur, Dýňový festival cca 3 Eur

Nástupní místa: Zlín, Fryšták, Holešov, Hulín, Kroměříž, Brno

img-loader img-loader img-loader