Se slunečnicí opět na cesty

Vážení klienti,

velmi si vážíme Vaší důvěry a chceme Vás informovat, jak se nyní začínáme opět se zápalem stavět na nohy po nucené pauze. Co pro Vás máme nového a jak bude vypadat léto?

JAK JSME PROŽÍVALI BEZMOC

Od poslední cesty v únoru do první cesty v květnu jsme si prožili opravdu krušné pocity. Každý, kdo to měl podobně, víte. Byli jsme nuceni restrikcemi zrušit krásné cesty do Francie, Holandska, Itálie, Slovinska. Ať už to byl zákaz turistických skupin, vyžadování karantény po příjezdu, nouzové stavy, zavřené hotely/sjezdovky/památky, drahé testy, zkrátka nedalo se. V destinacích máme své i Vaše oblíbené hotely, v nich milé hostitele, kteří se za léta stali našimi přáteli. Ani nevíte, jak nás to mrzelo, nejen kvůli Vám, našemu živobytí, ale hlavně kvůli bezmoci, že za to nemůžeme. Přesto všechno, jsme ty, co se těšili do zahraničí, museli zklamat zrušením.

NOVĚ SE ZESÍLENOU BEZPEČNOSTÍ PRO VAŠE ZDRAVÍ

Hned jak situace dovolila, jsme vydesinfikovali autobusy ozónem, nainstalovali desinfekce ke vchodům, rozesadili Vás s rozestupy na vyhrazená místa a 8. května vyrazili do Průhonic na tulipány. Byla to malá záplata za zrušené Holandsko. Vidět Vás zdravé a spokojené v záplavě květů nás ohromně nakoplo. Dnes se naše autobusy řídí stejnými vládními nařízeními jako veřejná doprava, tzn. v ČR nejsou vyžadovány testy ani očkování, jen respirátory FFP2/KN95.

PAMÁTKY JSOU UŽ OTEVŘENÉ

Než se uvolní mezinárodní doprava, jezdíme s Vámi každou sobotu na výlet. Neváhejte se přidat, pokud jste v plném zdraví. Památky už jsou otevřené, byť na okruhy bez průvodce. V autobusu dostanete veškeré informace a ke vstupence letáček s výkladem. Byli jsme minulý víkend v Českém ráji na zámku Hrubá Skála a hradě Valdštejn. Bylo úlevné vidět pěší turisty v dobré náladě, pohodu před hospůdkami, možnost navštívit část interiérů památek.

KAŽDOU SOBOTU NA NOVÁ MÍSTA

Pojeďte s námi na nová místa jako jsou např. Křivoklát, Pernštejn/Lysice, Průhonice - rododendrony, Lysá hora, Štramberk/Slovenská strela, Prachovské skály/Trosky, Bouzov/levandulový statek/Úsov... Nebo na Vaše oblíbená místa jako Adršpašské skály, Karlštejn, Český Krumlov/Hluboká, Orlík/Zvíkov, Dolní Morava/Kralický Sněžník, Znojmo/Jaroměřice, Lednice/Valtice. To vše stihneme v následujících týdnech. Budeme nesmírně vděčni za Vaši podporu právě na těchto krátkých výletech. Můžete na nich uplatnit i své zálohy/vouchery za zrušené cesty a opět vyslat autobusy se slunečnicí všemi směry.

DO ZAHRANIČÍ BEZ DRAHÝCH TESTŮ

Už v polovině června počítáme s návratem do zahraničí. Jsme specialisté na krátké cesty. Proto budeme jezdit především tam, kde nebudou vyžadovány drahé PCR testy ani při příjezdu ani po návratu do ČR a samozřejmě bez karantény. Nechceme Vaše cesty zbytečně komplikovat a prodražovat. Pokud budou tedy otevřené podmínky pro cestování do zahraničí, ihned vyrazíme.

LETNÍ CESTY ZATÍM V PLATNOSTI

Nyní se ještě pracuje na nových podmínkách pro vstup do jednotlivých zemí. Zprávy o postupném sjednocování podmínek v rámci EU a postupném uvolňování nás naplňují optimismem. Vypadá to, že v létě do našich destinací by mohlo být vyžadováno jen potvrzení o negativním antigenním testu nebo o prodělaném onemocnění covid19 nebo o očkování. Hovoří se o zavedení zeleného pasu, kde budou tyto záznamy. Může se stát, že některé státy si budou i nadále vyžadovat vyplnění zdravotních formulářů, že se u nich zhorší situace a zpřísní podmínky. V tom případě Vás budeme informovat a ptát se, jestli jste ochotni za takových podmínek cestu absolvovat. Nepojedeme na sílu za každou cenu. To je ostatně případ ruského Kaliningradu. Bohužel Rusko pozastavilo vydávání elektronických víz a nic nenaznačuje, že by v červnu byly skupinové turistické cesty povolené.

Může se i stát, že státy dovolí jet na jejich území na omezený počet hodin bez omezení, jako tomu bylo loni. Vše je možné.

Situaci s vývojem podmínek pro vstup a návrat do ČR můžete sledovat na rozcestníku Ministerstva zahraničních věcí. Postupně se počítá se zlepšením. Buďme optimisté.

https://www.mzv.cz/jnp/cz/udalosti_a_media/tiskove_zpravy/x2020_04_25_rozcestnik_informaci_k_cestovani.html  

DĚKUJEME ZA SHOVÍVAVOST

Během zimy se nám z cestovního ruchu nedostalo prakticky žádné nebo naprosto nedostatečné podpory, ze strany státu a proto jsme se rozhodli pro několik úsporných opatření, které nám dovolí fungovat pro Vás do budoucna. Zrušili jsme naši kamennou kancelář v Holešově a jsme tu pro Vás online. Dělali jsme škrty ve společnosti pro její ozdravění a udržitelnost do budoucna. Uvažujeme o dalších změnách, proto se prosím nedivte, pokud zjistíte změny v oficiálních dokumentech.  Na Vaše cesty to nemá žádný vliv.

Děkujeme za shovívavost, pokud jsme měli prodlevu v komunikaci, pokud jsme hned nevrátili zálohu za zrušenou cestu a poprosili Vás o delší čas, než se nám rozjede letní sezóna nebo Vás poprosili o zvážení využít zálohu zrušených cest na jiné výlety, třeba i víc kratších cest. Na Vaše prostředky máte právo a my jsme připraveni se o vše postarat. Bohužel jsme nikdo nečekal, že budou opatření trvat takto dlouho.

POČÍTEJTE S NÁMI

Víte, že jsme rodinná firma, jezdíme osobně s Vámi a chceme tu být nadále pro Vás. Víme, že cestovní ruch tu do budoucna zůstane, protože tu zůstanou lidé, jako jste Vy, kteří chtějí jezdit a poznávat. My nikdy nebudeme ti, kteří to vzdají. My máme vůli a víme, že je tu i cesta.

Děkujeme Vám, že se na ni můžeme vydat společně s naší slunečnicí.

Srdečně Váš

Bohemian Tour

img-loader img-loader img-loader