Aktuální vyjádření k zájezdům

Vážení klienti,

děkujeme za Vaši trpělivost a důvěru. Chápeme, že situace v posledních dnech není vůbec jednoduchá a stále se kolem koronavirové infekce něco mění. Všichni bedlivě čekáme, zda opatření vlády ČR, která zavadí pro ochranu našeho zdraví budou účinná. Prosíme Vás tedy s vyčkáním situace, kdy také profesní asociace AČCKA, vyzývá zákazníky k vyčkání dalšího vývoje. Není důvod stornovat zájezdy na termíny letních prázdnin. Vývoj událostí je velmi dynamický a stávající omezení mohou odeznít.

Vyhlášením stavu nouze se činnost cestovních kanceláří a agentur dostává mimo platný právní rámec, kdy na smluvní vztahy nelze nahlížet běžným způsobem. Příslušná legislativa řešící tuto situaci a musí být dopracována. Zákon tuto situaci vůbec nepředpokládá, proto:


a) Klienty zájezdů na duben postupně informujeme o nabízených možnostech přehlášení na jiné termíny. Také plánujeme doplnění nových zájezdů po České republice případně do jiných bezpečných destinací.
b) Zda se zájezdy v květnu a červnu a později uskuteční se bude rozhodovat až v průběhu května a později.
c) Požadavky na storno zájezdu evidujeme, vyčíslení odstupného (tzv. "storna") ale aktuálně nevypočítáváme (a to minimálně do doby plánovaného ukončení stavu nouze). Při případném pozdějším řešení storna budeme brát v úvahu datum, kdy k nám byla žádost o storno doručena.

Prosíme Vás tedy - vyčkejte situace.

Děkujeme a přejeme pevné zdraví.

CK Bohemian tour

img-loader img-loader img-loader