Norsko - Fjordy

 • Norsko - Fjordy
 • Norsko - Fjordy
 • Norsko - Fjordy
 • Norsko - Fjordy
 • Norsko - Fjordy
 • Norsko - Fjordy
 • Norsko - Fjordy
 • Norsko - Fjordy
 • Norsko - Fjordy
 • Norsko - Fjordy
 • Norsko - Fjordy
 • Norsko - Fjordy
 • Norsko - Fjordy
 • Norsko - Fjordy
 • Norsko - Fjordy
 • Norsko - Fjordy
 • Norsko - Fjordy
 • Norsko - Fjordy
 • Norsko - Fjordy
 • Norsko - Fjordy
 • Norsko - Fjordy
 • Norsko - Fjordy
 • Norsko - Fjordy
 • Norsko - Fjordy
 • Norsko - Fjordy
Aktuální počasí: 9°C slabý déšť

NYNÍ AKCE KAJUTY V CENĚ!

Norsko pro mnohé cestovatele představuje ráj na zemi. Na tak velké rozloze najdete poměrně málo obyvatel, zato však rozsáhlé plochy přírodních krás, které přímo berou dech. Poznávací zájezd do Norska autobusem s polopenzí za norskými fjordy. Přírodní krásy Skandinávie, Jostedalsbreen - největší evropský ledovec, návštěva ledovcového splazu. Procházka po Trolí Stezce přes vodopády, Trollveggen nejvyšší kolmá stěna v Evropě.

Beseda o Norsku 13.6.2018 v Biograf café Holešov od 18:00 hod. Vstup zdarma. Kvůli omezenému počtu si rezervujte místo na telefonu 777850013 nebo na emailu: [email protected] 

Cena obsahuje
doprava autobusem ubytování pojištění proti úpadku CK služby delegáta trajekty do Norska a zpět
Cena neobsahuje
polopenzi cestovní pojištění doporučené kapesné na vstupné a vjezdy cca 400-500NOK povlečení (spacák)

10/7 12. - 21.07.2018

LAST MINUTE Kód zájezdu: 205 Kód termínu: 205-1 Typ zájezdu: POZNÁVACÍ

Nastavení rezervace

1.
Kajuta tam a zpět
1 400 Kč / osoba
Ověřuji dostupnost
Program zájezdu:
 1. den – V ranních hodinách odjezd směr Německo. Večer nalodění na trajekt.
 2. den – Vylodění v Trelleborgu v ranních hodinách, přejezd do Osla. Cestou uvidíme první norský fjord Iddefjorden. Návštěva muzea Fram, následně přejezd do Vigeland parku. Večer příjezd do kempu.
 3. den – Ráno odjezd z kempu, jezero Fagernesstunel Laerdal – nejdelší silniční tunel na světě 24,5 km, Sněžná cesta (Aurlandsvegen) - krásné výhledy na Aurlandsfjord, trajektem přejedeme přes Sognefjorden – nejdelší a nejhlubší norský fjord, ubytování v kempu.
 4. den – Volný den v kempu. Možnost túry (7 nebo 14 km), která nabízí krásné výhledy na horskou řeku  s mnoha vodopády             a peřejemi.
 5. den –  Po snídani odjezd do národního parku Jostedalsbreen(největší evropský ledovec) a návštěva ledovcového splazu Nigardsbreen – pěší vycházka k ledovci - možné také přejet k ledovci loďkou, ubytování v kempu.
 6. den – Odjezd z kempu do městečka Lom v kraji Oppland, zde krátká zastávka a prohlídka sloupového kostelíku, v případě přízně počasí vyhlídková hora Dalsnibba (1496 m.n.m) s nádherným výhledem na Geirangerfjord a Geiranger, jeden z nejkrásnějších fjordů v Norsku, zařazený do seznamu UNESCO. Krásným zážitkem bude projížďka lodí po Geirangerfjordu,  ubytování v kempu.
 7. den – Světoznámá Trolí stezka, procházka po Trolí stezce přes vodopád, pro méně zdatné možnost procházky po zpevněné cestě či je možné cestu absolvovat autobusem, následně přejezd k Trolí stěně -  Trollveggen (nejvyšší kolmá stěna v Evropě), možnost nákupu v Dombasu, ubytování v kempu.
 8. den – Sloupový kostelík Ringebu, krátká zastávka v Lillehammeru, prohlídka skokanských můstků a centra města, ubytování ve Švédsku, v krásném přímořském kempu ve Strömstadu.
 9. den – Po snídani přejezd do centra Strömstadu, prohlídka města. Zde budete moci doplnit zásoby na zpáteční cestu. Kolem poledne odjezd na trajekt. Ve večerních hodinách nalodění na trajekt.
 10. den – V ranních hodinách vylodění, ve večerních hodinách příjezd do nástupních míst.

              *CK si vyhrazuje právo na změnu programu

                                                                                                                                                                                                                                                                               
 
 
 

Čtyřlůžková chatka

Ubytování je zajištěno v chatkách v kempech obvykle po 4 osobách. Jedná se o skromné dřevěné chatky, které jsou víceméně určené k přespání na cestě, ale zároveň dostačující pro poznávací zájezdy. Vybaveny bývají elektrickým topením, 1-2 plotýnkovým vařičem, malou ledničkou, palandami bez dek a polštářů (proto je nutné vzít si spacák, prostěradlo a polštářek). Chatky nebývají vybaveny nádobím a zpravidla ani varnou konvicí.

Zásuvky jsou podobné jako u nás a připojení dvoukolíkové zástrčky je bez problémů. Jen zástrčka s uzemněním musí mít po obou stranách obdélníkové výstupky. Napětí a frekvence proudu je stejná jako v ČR. V chatkách není sociální zařízení ani tekoucí voda. Vše je umístěno v dobře vybavených společných sanitárních prostorách kempu. Ve většině kempů jsou sprchy na mincové automaty (např. 10-15 NOK/5-10min).

POZOR: povinností všech klientů je uklidit po sobě chatku. V kempech se skládá záloha na ubytování, která může být v případě nepřevzetí chaty ubytovatelem vymáhána na klientech.

V průběhu zájezdu budeme nocovat vždy v jiných kempech, pouze 3.a 4.den budeme ve stejném kempu.

Dvoulůžková chatka na dotaz a za příplatek 2900,-Kč

Bez stravy


Polopenze

Za příplatek 1500,-Kč je možné stravování formou české polopenze. Polopenze začíná 2.den večeří a končí snídaní 9. den zájezdu. Večeře bude podávána do vlastních umělých talířů, misek nebo ešusů. Je nutné vzít si vlastní příbor, hrnek, příruční nůž a případně také ešus, misku nebo talíř (není podmínkou, slouží spíše pro větší pohodlí při stravování, k dispozici budou také plastové misky). Před zpáteční cestou budete mít dostatečný prostor doplnit si zásoby jídla na cestu zpět do ČR.

Během cesty bude v průběhu přestávek možnost zakoupení nápojů přímo v autobuse za české koruny (teplé nápoje, studené nápoje, alko i nealko, instantní polévky). V průběhu zájezdu bude možnost k nákupu zásob, a to od 5. dne programu.

V průběhu zájezdu bude možné zakoupit 1x oběd. Bude se řešit až při zájezdu, není nutné hlásit před odjezdem do CK.

Aktuální počasí:

9°C slabý déšť slabý déšť

Východ slunce: 03:54    Západ slunce: 23:14


Týdenní předpověď:


18.06.
prudký déšť
prudký déšť
9 / 4 °C
19.06.
přívalový déšť
přívalový déšť
5 / 4 °C
20.06.
prudký déšť
prudký déšť
5 / 3 °C
21.06.
mírné sněžení
mírné sněžení
6 / 2 °C
22.06.
mírné sněžení
mírné sněžení
7 / 1 °C
23.06.
jasno
jasno
9 / 1 °C
24.06.
slabý déšť
slabý déšť
9 / 3 °C
img-loader img-loader img-loader