Norsko - Fjordy

Aktuální počasí: 13°C polojasno
Cena obsahuje
služby delegáta pojištění proti úpadku CK ubytování dopravu autobusem trajekty do Norska a zpět
Cena neobsahuje
cestovní pojištění polopenzi doporučené kapesné na vstupné a vjezdy cca 400-500NOK povlečení (spacák) 4 lůžkové kajuty 1400.-Kč/oba směry

Informace

Kód zájezdu: 205 Typ zájezdu: POZNÁVACÍ

Popis

Program zájezdu:
  1. den – V ranních hodinách odjezd směr Německo. Večer nalodění na trajekt.
  2. den – Vylodění v Trelleborgu v ranních hodinách, přejezd do Osla. Cestou uvidíme první norský fjord Iddefjorden. Návštěva muzea Fram, následně přejezd do Vigeland parku. Večer příjezd do kempu.
  3. den – Ráno odjezd z kempu, jezero Fagernesstunel Laerdal – nejdelší silniční tunel na světě 24,5 km, Sněžná cesta (Aurlandsvegen) - krásné výhledy na Aurlandsfjord, trajektem přejedeme přes Sognefjorden – nejdelší a nejhlubší norský fjord, ubytování v kempu.
  4. den – Volný den v kempu. Možnost túry (7 nebo 14 km), která nabízí krásné výhledy na horskou řeku  s mnoha vodopády             a peřejemi.
  5. den –  Po snídani odjezd do národního parku Jostedalsbreen(největší evropský ledovec) a návštěva ledovcového splazu Nigardsbreen – pěší vycházka k ledovci - možné také přejet k ledovci loďkou, ubytování v kempu.
  6. den – Odjezd z kempu do městečka Lom v kraji Oppland, zde krátká zastávka a prohlídka sloupového kostelíku, v případě přízně počasí vyhlídková hora Dalsnibba (1496 m.n.m) s nádherným výhledem na Geirangerfjord a Geiranger, jeden z nejkrásnějších fjordů v Norsku, zařazený do seznamu UNESCO. Krásným zážitkem bude projížďka lodí po Geirangerfjordu,  ubytování v kempu.
  7. den – Světoznámá Trolí stezka, procházka po Trolí stezce přes vodopád, pro méně zdatné možnost procházky po zpevněné cestě či je možné cestu absolvovat autobusem, následně přejezd k Trolí stěně -  Trollveggen (nejvyšší kolmá stěna v Evropě), možnost nákupu v Dombasu, ubytování v kempu.
  8. den – Sloupový kostelík Ringebu, krátká zastávka v Lillehammeru, prohlídka skokanských můstků a centra města, ubytování ve Švédsku, v krásném přímořském kempu ve Strömstadu.
  9. den – Po snídani přejezd do centra Strömstadu, prohlídka města. Zde budete moci doplnit zásoby na zpáteční cestu. Kolem poledne odjezd na trajekt. Ve večerních hodinách nalodění na trajekt.
  10. den – V ranních hodinách vylodění, ve večerních hodinách příjezd do nástupních míst.

              *CK si vyhrazuje právo na změnu programu

                                                                                                                                                                                                                                                                               
 
 
 

Čtyřlůžková chatka

Ubytování je zajištěno v chatkách v kempech obvykle po 4 osobách. Jedná se o skromné dřevěné chatky, které jsou víceméně určené k přespání na cestě, ale zároveň dostačující pro poznávací zájezdy. Vybaveny bývají elektrickým topením, 1-2 plotýnkovým vařičem, malou ledničkou, palandami bez dek a polštářů (proto je nutné vzít si spacák, prostěradlo a polštářek). Chatky nebývají vybaveny nádobím a zpravidla ani varnou konvicí.

Zásuvky jsou podobné jako u nás a připojení dvoukolíkové zástrčky je bez problémů. Jen zástrčka s uzemněním musí mít po obou stranách obdélníkové výstupky. Napětí a frekvence proudu je stejná jako v ČR. V chatkách není sociální zařízení ani tekoucí voda. Vše je umístěno v dobře vybavených společných sanitárních prostorách kempu. Ve většině kempů jsou sprchy na mincové automaty (např. 10-15 NOK/5-10min).

POZOR: povinností všech klientů je uklidit po sobě chatku. V kempech se skládá záloha na ubytování, která může být v případě nepřevzetí chaty ubytovatelem vymáhána na klientech.

V průběhu zájezdu budeme nocovat vždy v jiných kempech, pouze 3.a 4.den budeme ve stejném kempu.

Dvoulůžková chatka na dotaz a za příplatek 2900,-Kč

Polopenze

Za příplatek 1500,-Kč je možné stravování formou české polopenze. Polopenze začíná 2.den večeří a končí snídaní 9. den zájezdu. Večeře bude podávána do vlastních umělých talířů, misek nebo ešusů. Je nutné vzít si vlastní příbor, hrnek, příruční nůž a případně také ešus, misku nebo talíř (není podmínkou, slouží spíše pro větší pohodlí při stravování, k dispozici budou také plastové misky). Před zpáteční cestou budete mít dostatečný prostor doplnit si zásoby jídla na cestu zpět do ČR.

Během cesty bude v průběhu přestávek možnost zakoupení nápojů přímo v autobuse za české koruny (teplé nápoje, studené nápoje, alko i nealko, instantní polévky). V průběhu zájezdu bude možnost k nákupu zásob, a to od 5. dne programu.

V průběhu zájezdu bude možné zakoupit 1x oběd. Bude se řešit až při zájezdu, není nutné hlásit před odjezdem do CK.


Bez stravy

Aktuální počasí:

13°C polojasno polojasno

Východ slunce: 04:33    Západ slunce: 22:44


Týdenní předpověď:


19.07.
jasno
jasno
15 / 10 °C
20.07.
jasno
jasno
16 / 10 °C
21.07.
slabý déšť
slabý déšť
15 / 11 °C
22.07.
slabý déšť
slabý déšť
16 / 11 °C
23.07.
déšť
déšť
15 / 11 °C
24.07.
prudký déšť
prudký déšť
13 / 10 °C
25.07.
slabý déšť
slabý déšť
12 / 8 °C
img-loader img-loader img-loader