Vodopády a ledovce Norska

Informace

Kód zájezdu: Periskope

Popis

Vydejte se na nejprodávanější poznávací zájezd s turistikou do Norska, jehož program vám umožní zhlédnout co nejvíce z přírodních krás Norska. Kromě vodopádů a ledovců nezapomeneme ani na další unikátní scenerie – fjordy. Dny s několikahodinovými túrami se střídají s kratšími vycházkami a s odpočinkovými poznávacími dny. Pokud toužíte po zdolávání vrcholů, zvolte o něco náročnější zájezd Návrat do Norska.Méně náročných zájezdů nabízíme celou řadu.

Ubytování je zajištěno v chatkách TURIST (spací pytle) v malých kempech, případně 1x v hotelu. Vybrané kempy patří dle našich zkušeností i reakcí klientů k nejkrásnějším, které v Norsku najdete! Ve třech kempech zůstaneme po dvě noci. Na všechny termíny vám zajistíme chutnou polopenzi. Při dokoupení lůžka v kajutě, které doporučujeme, si můžete vytvořit příjemný zájezd bez nočních přejezdů. 

CENA OBSAHUJE:

 • dopravu zahraničním autobusem
 • mezistátní a vnitrostátní trajekty
 • vlakovou jízdenku 3. den (mimo termín od 9. 7.)
 • 8x ubytování (7x v chatkách TURIST a 1x v apartmánu ve vlastních spacích pytlích), v termínu od 9. 7. je ubytování 7x
 • 8x českou polopenzi (v termínu od 9. 7. je polopenze 6x)
 • průvodce
 • cestovní pojištění UNIQA

CENA NEOBSAHUJE:

 • vstupné 200 NOK (tj.cca 35 EUR)
 • v termínu od 10. 7. 2016 vlakovou jízdenku a mezistátní trajekty
 • další výše neuvedené služby

PŘÍPLATKY:

 • lůžko ve 2lůžkové kajutě (směr TAM): 1 200 Kč
 • lůžko ve 2lůžkové kajutě (směr ZPĚT): 1 200 Kč
 • lůžko ve 4lůžkové kajutě (směr ZPĚT): 650 Kč
 • lůžko ve 4lůžkové kajutě (směr TAM): 650 Kč

SLEVY:

 • 2.5 % - věková - děti a mládež do 25 let a osoby starší 65 let - nelze sčítat s dalšími slevami
 • PROGRAM ZÁJEZDU:

1. den: Ráno odjezd z Brna a před okolo poledne z Prahy. Tranzit přes SRN do přístavu, noční trajekt do Švédska.

2. den: Po vylodění v přístavu Trelleborg následuje přejezd jihozápadním Švédskem na švédsko-norskou hranici. Zde nás přivítá první norský fjord Iddefjorden, přes který přejedeme po hraničním mostě Svinesundbron. Poté dorazíme k fjordu Oslofjorden a pak se již dostaneme do jižního Norska. Večer příjezd na ubytování ve druhém největším norském údolí Hallingdalen (délka cca 200 km). Večer příjezd na ubytování ve druhém největším norském údolí Hallingdalen 2 noci na stejném místě.

3. den: Ráno se vydáme přes horské městečko Geilo k nejrozsáhlejší evropské náhorní plošině  Hardangervidda (cca 10 000 km²). Vlakem pojedeme nejvýše položenou norskou železniční tratí do stanice Finse (jízdné je v ceně). Zde od stejnojmenného jezera a turistické chaty vyrazíme na půldenní túru k ledovci Hardangerjøkulen (73 km²), který svými nejvyššími ledovcovými partiemi dosahuje do výšek nad 1 800 m n. m. Večer návrat na ubytování.

4. den: Napříč Hardangerviddou dojedeme k vodopádu Vøringfossen, v jehož okolí podnikneme za příznivého počasí vycházku. Krásnou soutěskou Måbødalen sjedeme ke druhému největšímu fjordu Norska – Hardangerfjord, přes který přejedeme po mistrovském díle norských stavitelů, mostu Hardangerbrua. Zastavíme se u kaskádovitého vodopádu Tvindefossen a zamíříme do pohoří Vikafjell, odkud se nám otevřou nádherné výhledy do světa norských hor. Poté se trajektem přeplavíme přes nejdelší skandinávský fjord Sognefjorden. Ubytování dvě noci v kempu Høv nebo v jeho okolí, uprostřed idylické přírodní scenerie.

5. den: Tento den je volným dnem v krásné přírodě. Můžeme jen tak lenošit v krásném kempu, lehce se projít po okolí nebo podniknout několikahodinovou túru v povlovném, avšak divokém terénu stezkou Fossetien („Stezka vodopádů“) kolem několika kaskádovitých peřejí řeky Gaula.

6. den: Oblastí divokých řek, jezer, fjordů a dalších krásných scenerií dojedeme na dosah národního parku Jostedalsbreen. Za dobrého počasí spatříme některý ze stále ubývajících ledovcových splazů největšího zalednění pevninské Evropy. V oblasti též podnikneme několikahodinovou túru. Na 2 noci se zde ubytujeme v dalším pěkném kempu za městem Stryn u ledovcového jezera Strynsvatnet. 

7. denProgram zahrnut v šestém dnu. Program 6. a 7. dne uspořádá průvodce, mj. podle počasí, výkonnosti skupiny apod.

8. den: Dnes projedeme tzv. „Zlatou cestou severu“: nejprve začneme stoupat do hor a za příznivého počasí vyjedeme náročnými serpentinami až na vyhlídku Dalsnibba, odkud je úchvatný výhled na svět fjordů a hor. Poté sjedeme ke světoznámému fjordu Geirangerfjorden (UNESCO), po kterém vyplujeme (fakultativně) na vyhlídkovou plavbu k vodopádům Sedm sester. Nad fjordem též uskutečníme krátkou vycházku. Po průjezdu dalšími serpentinami známými jako „Orlí stezka“ a přeplutí fjordu Norddalsfjorden se ubytujeme v údolí Valldalen s jahodovými plantážemi. 

9. den: Silnice vystoupá až k vrcholu Trolí stezky (tzv. Trollstigen). Za dobrého počasí se otevřou krásné výhledy na Romsdalské Alpy. V oblasti podnikneme túru, např. k hoře Bispen – Biskup, majestátně shlížející nad Trolí stezkou a údolím Isterdalen. Na ubytování v apartmánech dojedeme do horského střediska pod horou Skeikampen. Na její vrchol lze večer vystoupat. V místě jsou i další možnosti na krátké či delší procházky. Světlo je v letních měsících nejméně do deseti hodin.

10. den: Dnes se začneme vracet na jih. Odpoledne cesta do švédského přístavu Trelleborg, kde se v noci nalodíme na trajekt do Německa. 

11. den: Ráno vylodění v Německu a návrat do ČR odpoledne. 

Pozn.: Změna programu s ohledem na počasí vyhrazena – náhradní túry určí průvodce.

img-loader img-loader img-loader