Maďarsko - Termální lázně a karneval Busójárás

Informace

Kód zájezdu: BT-350

Popis

Program zájezdu

1.den - V cca 5 hod. ráno odjezd do maďarska. V cca 13 hod. příjezd do Harkán, koupání v termálních lázních. Fakultativně večerní čárda s typickou maďarskou kuchyní a vínem a zábava s harmonikou.

2. den - Po snídani odjezd do Moháče. Prohlídka města s průvodcem, následně účast na karnevalu Busójárás - nejslavnější masopustní karneval v Evropě, nehmotné dědictví UNESCO - průvod masek a alegorických vozů, navečer zapálení ohně. Dle zájmu večerní koupání v moderních lázních  Siklós.

3. den - Po snídani odjezd do vesnice Villány, tradiční vinařská vesnice se sklípky, fakultativně ochutnávka vína. Následně přejezd do města Pécs, které leží na úpatí pohoří Mecsek. Město patří k nejstarším a nejzajímavějším městům Maďarska. Prohlídka památek osídlených již z dob říše Římské, prvních křesťanů i stavby z doby turecké nadvlády 16. a 17. století. Pécs se také pyšní nejstarší maďarskkou univerzitou, která byla založena jen pár let po naší Karlově, v roce 1367. Další navštívené památky: džamije paši Kásima, raně křesťanský hřbitov s pozoruhodnými hrobkami, který je na seznamu UNESCO, bazilika sv. Petra, Biskupský palác. V podečerních hodinách odjezd zpět do ČR. Návrat v pozdních nočních hodinách.

Cena zahrnuje: dopravu klimatizovaným autobusem, 2x ubytování v hotelu***, 2x snídani, služby průvodce, pojištění proti úpadku CK

Cena nezahrnuje: vstupné do termálních lázní, případné další vstupné, cestovní pojištění (více informací na http://bohemian-tour.cz/cestovni-pojisteni)

Nástupní místa: Zlín, Fryšták, Hulín, Kroměříž, Brno.

img-loader img-loader img-loader