Pobaltí, Litva a Lotyšsko

 • Pobaltí, Litva a Lotyšsko
 • Pobaltí, Litva a Lotyšsko
 • Pobaltí, Litva a Lotyšsko
 • Pobaltí, Litva a Lotyšsko
 • Pobaltí, Litva a Lotyšsko
 • Pobaltí, Litva a Lotyšsko
 • Pobaltí, Litva a Lotyšsko
 • Pobaltí, Litva a Lotyšsko
 • Pobaltí, Litva a Lotyšsko
 • Pobaltí, Litva a Lotyšsko
 • Pobaltí, Litva a Lotyšsko
 • Pobaltí, Litva a Lotyšsko
 • Pobaltí, Litva a Lotyšsko
Cena obsahuje
dopravu autobusem 5x ubytování ve dvoulůžkových pokojích v hotelu *** se snídaní služby průvodce
Cena neobsahuje
případné vstupné cestovní pojištění

Informace

Kód zájezdu: 202002 Typ zájezdu: POZNÁVACÍ

Popis

Aktuálně přijímáme nezávazné rezervace bez nutnosti platby zálohy. Jakmile bude situace vyjasněná s přesnými podmínkami k vycestování a bude třeba úhrada zájezdu, budeme Vás kontaktovat.

Pokud Vás zájezd zaujal doporučujeme si nezávaznou rezervaci vytvořit a zajistit si tak svá místa. 

Program zájezdu

1. den – Odjezd v brzkých ranních hodinách. Odpoledne prohlídka hlavního města Polska Varšavy, Starý Rynek, pevnost Barbakan, katedrála sv. Jana Křtitele, atd. Ubytování v oblasti Varšavy.
2. den – Po snídani odjezd do města Vilnius, hlavní město Litvy, prohlídka města. Gediminasův hrad, Katedrální náměstí, Staré město (UNESCO) s křivolakými uličkami a židovskou čtvrtí, atd. Ubytování ve Vilniusu nebo blízkém okolí.
3. den – Národní park Trakai, jehož dominantou je hrad na ostrově uprostřed jezera Galvé, někdejší sídlo litevských velkoknížat. Kaunas, bývalé hlavní město Litvy, ležící na soutoku dvou největších litevských řek Nerisu a Němenu, třetí největší město Pobaltí. Prohlídka nejzajímavějších památek města. Po cestě do Lotyšska se zastavíme na Křížovém vrchu (Hora křížů), křesťanském poutním místě, jednom z nejdojemnějších památníků celého Pobaltí, které je pokryto desetitisíci ne-li statisíci kříži všech různých druhů a velikostí. V roce 1993 navštívil kopec papež Jan Pavel II. a rovněž zde umístil svůj kříž. Dnes je bezesporu nejdůležitějším poutním místem celé Litvy, kam každoročně proudí tisíce věřících. Odjezd na ubytování.
4. den – Největší Národní park Lotyšska Gauja. Malebné údolí stejnojmenné řeky. V Národním parku se nachází několik hradů, nejznámější jsou Turaida a Krimulda (Sigulda), ke kterému se vydáme lanovkou. Návrat na ubytování.
5. den – Návštěva největšího lázeňského města v Lotyšsku Jūrmala, kde se nachází 30 km písečná pláž a více než 4000 krásných dřevěných staveb, z nich 414 je památkově chráněno. Při přízni počasí možnost koupání v Baltském moři. Pro milovníky ptactva a přírody procházka po Národním parku Kemeri, kde se nacházejí rozsáhlé plochy mokřadů, vrchovišť, slatinišť a lagunových jezer. Večer návrat na ubytování.
6. denRiga, prohlídka hlavního města Lotyšska, palác Petra Velikého, Katedrální náměstí s románskou katedrálou, pomník Svobody, Central Market - tradiční lotyšská tržnice, kde ochutnáme místní speciality. Navečer návštěva překrásného zámku Rundāle (exteriér), předlohou tohoto zámku bylo francouzské Versailles. Odjezd zpět do ČR.
7. den – Návrat do nástupních míst v odpoledních hodinách.

Změna programu vyhrazena.

Ve spolupráci s Cross Europe s.r.o.

Dvoulůžkový pokoj

Ubytování je  zajištěno v tří hvězdičkových hotelech ve dvoulůžkových pokojích. Jednolůžkové pokoje a třílůžkové pokoje na vyžádání.

Snídaně

img-loader img-loader img-loader