Italské Dolomity - Cortina d´Ampezzo

Informace

Kód zájezdu: BT-237

Popis

Plán túr (základní varianty):

Antelao. Autobusem do Calalzo a dále údolím Oten do osady Praciadelan. Odtud jdeme nejprve po cestě  k chatě Rif. Capanna degli Alpini (1390 m) a pak strmým chodníkem k chatě Galassi (2018m). Na chatě Galassi přespí zájemci o výstup na Antelao (3264m), ostatní. sestoupí kolem chaty San Marco, nebo Scotter Palatini do San Vito a Borca.

Monte Pelmo z Borca po lesních cestách nenáročný výstup k chatě Venezia de Luca k ohromnému masivu Monte Pelma a zpět jinou cestou do Borca. (Pro ty, kteří nepůjdou na Antelao.)

Sorapis I. Autobusem do Cortiny a na sedlo Tre Croci. Odtud po značce 215 k chatě Vandelli a pak přechod chatě Faloria a lanovkou nebo pěšky sestup do Cortiny, kam přijede autobus.

Jde o celkem lehké a nepříliš dlouhé cesty.

Heilgenkreuzkofel.. Autobusem do Cortiny a přes Passo Falzarego do Pedraces. Lanovkou k Heiligenkreuz  hospizu, výstup na Heiligenkrezkofel a stejnou cestou nazpět. Sestup do Pedraces pěšky nebo lanovkou.

Tofana di Dentro. Autobusem do Cortiny. Lanovkou na Tofanu di Mezzo. Přechod na Tofanu  Dentro a po hřebeni k bivaku Barana degli Alpini k mezistanici lanovky a nazpět do Cortiny.

Col Rosa v Cortině autobusem ke kempinku Olympia a pak nejprve po značené cestě 408 a pak po ferátě Via E. Bolero na Col Rosa (2.166), sestup po cestě 447 a 417 nazpět ke kempinku Olympia.

Sorapis II. Autobusem do Cortiny, lanovkou k chatě Faloria (2123m), výstup na Punta Nera (2738 m). Stejnou cestou nazpět k chatě  Faloria a do Cortiny buďto lanovkou, nebo pěšky.

Tofana Rozes, nebo Cinque Torri.  Autobusem přes Cortinu a Pocol na parkoviště u Ra Nona. Pro velmi zdatné horaly je určena feráta Via Giovani Lipella na Tofanu Rozes, která začíná po snadném krátkém výstupu.  Návrat z Tofany je na stejné místo, snadnější cestou, odkud je večer odveze autobus při návratu z Passo Falzarego.

Pro ostatní autobus pokračuje na sedlo Passo Falzarego. Odtud je možné vyjet lanovkou na vrchol Lagazuoi a zpět se vrátit přes vojenské tunely do sedla a projít pak krásnou Vysokou Dolomitskou cestou k vrchoům Averau a Nuvolau. Na Averau je možno vystoupit krátkou ferátou. Cesta dále vede na Cinque Tori a končí na místě výstupu z autobusu, kam autobus opět přijede. Přechod z Passo Falzarego je vhodný pro každého.

Přechod Borca – Cortina přes Croda di Lago. Jedná se o část mezinárodní Vysoké cesty přes Dolomity. Cesta dosti dlouhá ale turistická bez zvláště obtížných úseků. Začíná v Borca a končí v Cortině. Do Borca je možné se dostat místní dopravou.

Uskutečnění všech plánovaných túr závisí na počasí, v případě špatného počasí budou možné snadnější varianty. Pořadí túr bude stanoveno až podle předpovědi počasí a může být operativně měněno i během zájezdu.

Mapy: Všechny túry jsou na mapě Freytag a Berndt WK S 10 – Sextener Dolomiten – Dolomiti di Sesto – Cortina d’Ampezzo, dále na  Tabacco 06 (túra 1), Tabacco 015 (ostatní túry). Pro skupinky budou kopie výřezů.

Ubytování: ubytování je zajištěno v 4 místných apartmánech v apartmánové rezidenci Corte v klidné části obce Borca di Cadore (sousedí s San Vito di Cadore). Apartmány sestávají z obývacího pokoje, v němž je kuchyňský kout s ledničkou a ložnice pro dvě osoby. V obývacím pokoji jsou dvě lůžka pro 2 osoby. Dále je zde koupelna s toaletou. Kuchyň je vybavena nádobím pro vaření i stolování.

Stravování: vařit si budete individuálně nebo ve skupinkách ve vybavených kuchyňkách apartmánů. Doporučujeme  sestavit dopředu jídelní lístek a dovézt si jen potřebné množství potravin. V místě jsou obchody s běžnými potravinami.

Vybavení: pro turistiku je potřeba běžné vybavení, dobré pohorky, kapesní svítilna. Pro zajištění v exponovaných úsecích náročnějších túr, kde jsou fixní lana, je třeba mít prsní úvazek, karabinu a asi 3m smyčku lana. Pro menší počet účastníků můžeme tuto výbavu zajistit. 

Kapesné:  doporučené kapesné cca 100 Eur.

Nástupní místa: Zlín, Fryšták, Holešov, Hulín, Kroměříž, Brno

img-loader img-loader img-loader