Turistika v nejkrásnějších místech Dolomitů

Informace

Kód zájezdu: 209

Popis

Program zájezdu:

Odjezd na zájezd je v sobotu 29.6. brzy ráno cca 4:00 hod - Holešov, 5.00 hod. Brno. Po příjezdu, asi v 17-18 hodin se ubytujeme a případně půjdeme na malou procházku. Odjezd z Canazei bude v sobotu 6.7. ráno. Během pobytu uskutečníme túry, jejichž pořadí může být změněno podle povětrnostních podmínek. Náročnější varianty túr povede zkušený turista, nenáročné varianty je možno projít individuálně (tj. v menších skupinkách) - pro tento případ je nutné, aby ve skupince byl vždy mobilní telefon pro spojení s vedoucím zájezdu. Do nástupního místa túr a z cílového místa nás většinou doveze náš autobus.

Plán túr:
Plánujeme turistické i obtížnější túry s ferátami v oblasti Sella a ve skupině Rosegarten. Bude možné uskutečnit i výstup na Marmoladu po ferátě z Forcella Marmolada a sestupem do údolí Contrin.
 
Cima Vezzana (3192m)
Autobusem dosti dlouhý přesun do nejjižnější skupiny Dolomitů – Palla. Vycházíme od restaurace Malga Fosse di Sopra nedaleko Passo Rolle. Odtud vede značená cesta přes chatu Col. Verde, sedlo Travignolo na vrchol Cima Vezzana, z něhož je jeden z nejvelkolepějších rozhledů v Dolomitech. Na vrchol vede také jedna z nejtěžších a nejkrásnějších ferat Bover Luigi. Feráta i klasická výstupová cesta se spojí na sedle Travignolo odtud nejprve úbočím do malého sedla a hřebenem dojdeme  na vrchol. Nazpět jdeme k chatě Col. Verde a k autobusu.
 
Přechod přes štěrbinu Marmolada (2896m).
Autobusem na Passo Fedaia, lanovkou na úbočí Marmolady k chatě Pian dei Fiacon, výstup do štěrbiny Forcella Marmolada (2896m) – odtud mohou zdatní horalé vystoupit po ferátě na vrchol a vrátit se zpět. Pro normální turisty je v plánu sestoupit s Forcella Marmolada do údolí Val Rosalia a kolem chaty Contrin sestoupit do osady Alba a po silnici dojít do Canazei.
 
Mapy:
Většina túr je na mapě Tabacco 06: Val di Fassa e Dolomiti Fassane, skupina Pala je na mapě Tabacco 022: Pale di san Martino a skupina Latemar je na mapě Tabacco 029: Sciliar, Catinaccio, Latemar. Pro skupinky budou kopie výřezů.
 
Ubytování:
Ubytování je v pěkných 4 místných a dvou 6 místných apartmánech v apartmánové rezidenci v centru Canazei. Apartmány se stávají z obývacího pokoje v němž je kuchyňský kout s ledničkou a ložnice pro dvě osoby. V 6 místných apartmánech jsou dvě ložnice. V obývacím pokoji jsou dvě lůžka pro 2 osoby. Dále je zde koupelna s toaletou. Kuchyň je vybavena nádobím pro vaření i stolování. 
Stravování: Doporučujeme sestavit dopředu jídelní lístek a dovézt si jen potřebné množství potravin. V místě jsou obchody s běžnými potravinami.
 
Vybavení: Pro turistiku je potřeba běžné vybavení, dobré pohorky, kapesní svítilna. Pro zajištění v exponovaných úsecích náročnějších túr, kde jsou fixní lana, je třeba mít prsní úvazek, karabinu a asi 3m smyčku lana. Pro menší počet účastníků můžeme tuto výbavu zajistit. Pokud chcete zapůjčit úvazek a karabinu se smyčkou, sdělte to při přihlášení!
 
Kapesné: Na výdaje by mělo stačit cca 90 Eur, doporučujeme rezervu 30 Eur. Počítáme s častým použitím lanovek.
 
Program zájezdu umožňuje projít nejkrásnější místa oblasti a bude přizpůsoben okolnostem i počasí. Organizátoři věří, že bude hezky a zájezd pro Vás bude nevšedním zážitkem. 
 
Nástupní místa: Holešov, Kroměříž, Brno, Mikulov.
img-loader img-loader img-loader