Dolomity Alleghe

Informace

Kód zájezdu: BT-357

Popis

Předběžný plán túr:

1. Civetta - výstup na vrchol, sestup cestou 557 a 564 do Alleghe. Lehčí varianta obchází vrchol po cestě 558 a 557.

2. Civetta - trek pod impozantní severozápadní stěnou. Autobusem do
Cenceniche, nahoru cestou 562, ferrata k La Palazza Alta, dále po cestě 562 a 560 a některou z více sestupových cest do Alleghe. Lehčí varianta vynechává ferratu na La Palazza Alta. Nejlehčí vystupuje k cestě 560 po cestě 567.

3. Monte Pelmo - autobusem do sedla Staulanza. Severní nebo jižní okružní
cestou k chatě Venezzia, výstup na vrchol. Sestup k chatě Vennezia, dokončení okruhu zpět k do sedla Staulanza k autobusu. Lehčí varianta jen okruh kolem hory. Nejlehčí varianty krátké okruhy v okolí sedla.

4. Croda da Lago, příp. M. Cernerai - autobusem do sedla Giau, z něj okružní trek do jedné z uvedených lokalit.

5. a 6. - túry v oblasti Pale di San Martino.

7. Cima del Auta - autobusem do Malga Ciapella, některou z variantních cest k Lago Negro, ferrátový okruh přes Cima del Auta, sestup do Caviola, kde nás bude čekat autobus. Lehčí varianta vynechává výstup na Cima del Auta.

8. Cima di Ombretta (rezervní túra) - autobusem do Malga Ciapella, pod jižní stěnou Marmolady k chatě Falier, okruh přes Cima di Ombretta, pod jižní stěnou Marmolady zpět do Malga Ciapella.

Uskutečnění všech plánovaných túr závisí na počasí, v případě špatného počasí budou možné snadnější varianty. Pořadí túr bude stanoveno až podle předpovědi počasí a může být operativně měněno i během zájezdu.

Ubytování: ubytování je zajištěno v 4-6 místných apartmánech (některé apartmány mají vlastní koupelnu za příplatek 200,-Kč/osoba). Součástí apartmánů je kuchyňský kout s ledničkou. Kuchyň je vybavena nádobím pro vaření i stolování.

Stravování: vařit si budete individuálně nebo ve skupinkách ve vybavených kuchyňkách apartmánů. Doporučujeme  sestavit dopředu jídelní lístek a dovézt si jen potřebné množství potravin.

Vybavení: pro turistiku je potřeba běžné vybavení, dobré pohorky, kapesní svítilna. Pro zajištění v exponovaných úsecích náročnějších túr, kde jsou fixní lana, je třeba mít prsní úvazek, karabinu a asi 3m smyčku lana. Pro menší počet účastníků můžeme tuto výbavu zajistit.

Kapesné: doporučené kapesné cca 100 Eur.

Nástupní místa: Zlín, Fryšták, Holešov, Hulín, Kroměříž, Brno, Nedvědice.

Cena zahrnuje: dopravu klimatizovaným autobusem, 7x ubytování v apartmánech pro 4-6 osob, služby průvodce, pojištění úpadku CK.

Cena nezahrnuje: cestovní pojištění, závěrečný úklid, příplatek za apartmán s vlastní koupelnou +200,-Kč/osoba.

img-loader img-loader img-loader