Českosaské Švýcarsko

 • Českosaské Švýcarsko
 • Českosaské Švýcarsko
 • Českosaské Švýcarsko
 • Českosaské Švýcarsko
 • Českosaské Švýcarsko
 • Českosaské Švýcarsko
 • Českosaské Švýcarsko
 • Českosaské Švýcarsko
 • Českosaské Švýcarsko
 • Českosaské Švýcarsko
Aktuální počasí : 20°C jasno

Pokud máte rádi krásnou a malebnou přírodu, je tento kraj pro vás jako stvořený. Budete okouzleni přírodní scenérií Labských pískovců.

Navštivte s námi nejkrásnější místa Českosaského Švýcarska, Pravčickou bránu, Bastei, Hřensko, Panskou skálu, Königstein a další.

Cena obsahuje
dopravu autobusem 2x ubytování v hotelu *** služby průvodce 2x snídani
Cena neobsahuje
cestovní pojištění případné vstupné

3/2 03. - 05.07.2021

Kód zájezdu: 190501 Kód termínu: VZ-01 Typ zájezdu: POZNÁVACÍ

Nastavení rezervace

1.
Ověřuji dostupnost

Program zájezdu:

 1. den – Odjezd v brzkých ranních hodinách. Dopoledne příjezd do Kamenického Šenova, procházka k národní přírodní památce Panská skála (597 m), vulkanický čedičový útvar, lidově nazývaný „varhany“. Známý je také z pohádky Pyšná princezna. V poledních až odpoledních hodinách příjezd do Děčína, prohlídka krásného města, zde ubytování v hotelu v centru města s možností večerní procházky či večeře.
 2. den – Po snídáni poblujeme lodí z Děčína do Hřenska. Poplujeme cca hodinu Labským kaňonem, kde řeka vytvořila nejmohutnější pískovcový kaňon v Evropě starý 570 000 000 let, ano skutečně 570 mil.let. Loď pluje nejcennější částí CHKO Labské pískovce, jedná se o Národní přírodní rezervaci, která lemuje skalní údolí až do obce Hřensko. Hřensko, nejníže položená obec České republiky a zároveň vstupní brána do Národního parku České Švýcarsko. Edmundovu a Divokou soutěsku si užijeme krásnou cca 2 hodinovou procházkou a projedeme se na lodičkách poháněných lidskou silou na říčce Kamenice, kde nad soutěskami vystupuje řada zajímavých skalních útvarů.  Divoká soutěska představuje nejcennější a nejzachovalejší část NP České Švýcarsko. Túra do kopce k Pravčické bráně, která je největší přirozenou skalní branou na našem kontinentu, je považována za nejkrásnější přírodní útvar Českého Švýcarska a tvoří symbol celé oblasti, restaurace Sokolí hnízdo. Návrat na ubytování.
 3. den – Po snídani odjezd na německou stranu. Nenáročnou procházkou do kopce navštívíme Bastei, které je nejnavštěvovanější sklaní místo v Saském Švýcarsku. Je zaplněno skalními útvary s překrásnými vyhlídkami. Největší atrakcí areálu je monumentální pěší kamenný most o délce 76 metrů vklíněný mezi skály. Následně přejezd k mohutné pevnosti Königstein, která leží uprostřed Labských pískovců na stolové hoře Königstein. Uprostřed opevnění se nachází 152,5 metrů hluboká studna – nejhlubší v Sasku a druhá nejhlubší v Evropě. Tato pevnost je jedna z největších a nejkrásnějších horských pevností v Evropě. V odpoledních hodinách přesun do lázeňského města Bad Schandau, možnost návštěvy města nebo relaxace v místních termálních lázních Toskan, které leží v moc hezkém prostředí s vyhlídkou na Labe. Zvláštní atrakcí lázeňského komplexu je „chrám tekoucího zvuku“, což je bazén se slanou vodou, zpod jehož hladiny se line tak zvaný tekoucí zvuk, doprovázený relaxační hudbou a speciálními světelnými efekty. Ve večerních hodinách odjezd zpět do nástupních míst. Návrat v pozdních večerních hodinách.

*změna programu vyhrazena

Poznámka: cestování do Německa bez omezení (není vyžadována povinnost testu, očkování nebo karanténa jak při cestě tam tak při cestě do 24 hodin pět) - Můžeme tedy bez problému navštívit i Německou stranu.

 Ve spolupráci s Cross Europe s.r.o.

dvoulůžkový pokoj

Ubytování je zajištěno v hotelu *** ve dvoulůžkových, jednolůžkových nebo na vyžádaní ve třílůžkových pokojích.

jednolůžkový pokoj

Ubytování je zajištěno v hotelu *** ve dvoulůžkových, jednolůžkových nebo na vyžádaní ve třílůžkových pokojích.

Třílůžkový pokoj

Snídaně

Aktuální počasí:

20°C jasno jasno

Východ slunce: 02:37    Západ slunce: 18:56


Týdenní předpověď


19.06.
jasno
jasno
28 / 20 °C
20.06.
jasno
jasno
28 / 20 °C
21.06.
déšť
déšť
28 / 20 °C
22.06.
slabý déšť
slabý déšť
25 / 20 °C
23.06.
jasno
jasno
29 / 23 °C
24.06.
slabý déšť
slabý déšť
22 / 18 °C
25.06.
slabý déšť
slabý déšť
25 / 18 °C
img-loader img-loader img-loader