Lucembursko a Belgie

  • Lucembursko a Belgie
  • Lucembursko a Belgie
  • Lucembursko a Belgie
  • Lucembursko a Belgie
  • Lucembursko a Belgie
  • Lucembursko a Belgie
  • Lucembursko a Belgie
  • Lucembursko a Belgie
  • Lucembursko a Belgie
Cena obsahuje
dopravu autobusem 3x ubytování ve dvoulůžkových pokojích v hotelu *** se snídaní služby průvodce pojištění proti úpadku CK
Cena neobsahuje
případné vstupné cestovní pojištění

Informace

Kód zájezdu: 202007 Typ zájezdu: POZNÁVACÍ

Popis

Program zájezdu


1. den – Odjezd v brzkých ranních hodinách. V odpoledních hodinách příjezd do Lucemburska, prohlídka hlavního města velkovévodství Lucemburku, v minulosti nazývaného Gibraltar severu, s dominantní katedrálou Notre Dame, v jejíž kryptě jsou uloženy ostatky českého krále Jana Lucemburského, Haute Ville, náměstí Place d ´Armes, Velkovévodský palác, atd.


2. denGent, středověké město s přepychovými budovami, domy a paláci, ohromnými kostely. Prohlídka centra s katedrálou sv. Bavona, středověkými domy na nábřeží Korenlei a Graslei a pevností Gravensteen. Odpoledne Bruggy (UNESCO), prohlídka historického starobylého města na kanálech, kterému vévodí impozantní kostel Panny Marie, náměstí Burg s bazilikou Svaté krve, v níž je uchovávána nejposvátnější relikvie v Evropě – ampule údajně obsahující kapky Ježíšovy krve, Justiční palác Gerechtshof, projížďka lodí po kanálech a další.


3. denAntverpy, město Paula Rubense, historické centrum města, katedrála Panny Marie - největší katedrála v Belgii, dům malíře P. P. Rubense s ateliérem Rubenshuis, umělec zde žil s rodinou a žáky, hlavní tržiště Grote Markt, fontána se sochou kraba a renesanční radnice s výstavnými cechovními domy ze 16. a 17. st., muzeum broušení diamantů, tradiční vlámské hranolky.


4. den – Slavné evropské bojišťě Waterloo (r. 1815 vojska Napoleona a vévody z Wellingtonu), Lví pahorek, panoráma bitvy, dokumentární filmy. Brusel, "hlavní město Evropy", celodenní prohlídka města, katedrála, Grande-Place (UNESCO), jedno z nejhezčích náměstí světa, symbol města Manneken Pis (čurající chlapeček), Královská umělecká muzea (Rubens, Cranach, Breugel, Rembrandt), secesní domy Victora Horty (UNESCO), pochoutky gastronomie: belgické pivo a pralinky. Odjezd ve večerních hodinách.


5. den – Návrat do ČR v dopoledních až poledních hodinách.

V případě, že si vyberete tento zájezd a uzavřou se hranice, tedy nebude možné zájezd realizovat, v tomto případě nepřijdete o uhrazenou částku. Buď bude platba vrácena zpět na bankovní účet, nebo bude možné vybrat jakýkoliv jiný zájezd z naší nabídky.

Cestovní pojištění Uniqa, které nabízíme při sjednání zájezdu, plně hradí léčbu spojenou s Covid-19. Pokud máte zajištěné cestovní pojištění individuálně, doporučujeme před cestou zkontrolovat, že Vaše pojišťovna nemá ve výlukách toto virové onemocnění.

Změna programu vyhrazena.

img-loader img-loader img-loader