Jezero Hévíz

Hévízské léčivé jezero, osvěžující tělo i duši, je největším biologicky aktivním přírodním termálním jezerem světa.

Jezero o rozloze 4,4 hektarů je napájeno termálním pramenem, který obsahuje sloučeniny síry a nerostných látek a je v hloubce 38 metrů. Pramen obsahuje sloučeniny síry a nerostných látek a během 72 hodin je schopen vyměnit celý obsah jezera. Voda jezera je taktéž bohatá na rozpustné a plynné složky. Snoubí v sobě příznivé vlastnosti uhličitých, sirných, magneziových a uhličitanových pramenů.

Voda má v  zimě teplotu 23-25°C, v létě dosahuje až 33-36°C. Voda neustále proudí jednak pomalu zleva do prava a zároveň zdola nahoru, jelikož zde působí zdvih teplé vody. Ochlazená voda poté klesá a odtéká. Toto dvousměrné proudění udržuje vodu v neustálém pohybu, čímž vzniká masážní účinek na koupající se hosty.

V Hévízu tedy nalezneme téměř všechny potřebné komponenty přírodní léčby pro udržení zdraví, které ve svém komplexu vytvářejí úplný součin vyladěných částeček celku.

Tento vyladěný celek můžeme jednoduše pojmenovat zdravím. I jednotlivé částečky samy o sobě mají ozdravné účinky, společně však dosahují vyšší účinnosti léčby, rehabilitace a zachování zdraví.

img-loader img-loader img-loader