Cestovní kancelář Bohemian tour Holešov

+420 777 850 013
Po-Pá 9-12 a 13-17

Bohemian tour  ZájezdyPoznávací zájezdyHolandsko - květinové korzo
Vyberte si dovolenouHolandsko - květinové korzo

Informace o zájezdu

Ubytování: Hotel ***

Holandsko

PROGRAM ZÁJEZDU:

1. den - Odjezd z nástupních míst v odpoledních hodinách přes Německo do Holandska.
2. den – V ranních hodinách příjezd do Aalsmeeru – největší květinová burza na světě, Amsterdam – společná projížďka lodí, následně pěší prohlídka městem, ve zbytku dne individuální volno dle zájmu, ve večerních hodinách odjezd na ubytování.
3.den - V brzkých ranních hodinách odjezd do Aalkmaaru - tradiční trh sýrů, tradiční vážení sýrů v místních krojích, skanzen Zaanse Schans (větrné mlýny, sýry, dřeváky...), Keukenhof - největší květinový park v Evropě, překrásná paleta květin na 32 ha lesoparku s asi 6000 tulipány a cibulovinami. Návrat na ubytování.
4. den - Účast na Květinovém korzu - průvod alegorických vozů vyzdobených květinami - jedinečný zážitek, Madurodam - miniaturní Holandsko, Haag - prohlídka centra města, Scheveningen - předměstí Haagu, přímořské lázeňské město se spoustou atrakcí. Ve večerních hodinách odjezd zpět do ČR.
5. den - V poledních až odpoledních hodinách návrat do nástupních míst.  

Cena zahrnuje

  • dopravu klimatizovaným autobusem, služby průvodce, 2x ubytování ve čtyřlůžkových pokojích v hotelu De Rijper Eilanden *** se soc.zařízením na pokoji, 2x snídaně formou švédských stolů, pojištění proti úpadku CK

Cena nezahrnuje

  • místní taxu 2,3 Eur/osoba/noc, doporučené vstupné cca 60 EUR, příplatek za dvoulůžkový pokoj + 800 Kč/os, třílůžkový pokoj + 400 Kč, jednolůžkový pokoj + 1900 Kč, cestovní pojištění, možnost přiobjednání 1 večeře za 12 Eur - večeře formou bufetu

Uvedená je již po klientské slevě 4%

 

Termín 18.04.2018 - 22.04.2018

Doprava:Autobus
Strava:Snídaně
Cena od:5890 5654 Kč

Rozpis cen

osoba:5654 Kč

Cena zahrnuje

  • dopravu klimatizovaným autobusem, služby průvodce, 2x ubytování ve čtyřlůžkových pokojích v hotelu De Rijper Eilanden *** se soc.zařízením na pokoji, 2x snídaně formou švédských stolů, pojištění proti úpadku CK

Cena nezahrnuje

  • místní taxu 2,3 Eur/osoba/noc, doporučené vstupné cca 60 EUR, příplatek za dvoulůžkový pokoj + 800 Kč/os, třílůžkový pokoj + 400 Kč, jednolůžkový pokoj + 1900 Kč, cestovní pojištění, možnost přiobjednání 1 večeře za 12 Eur - večeře formou b

Odjezdová místa

Zlín, Holešov, Hulín, Kroměříž, Brno, Praha

Příjezdová místa

svozová místa za příplatky: +350 Kč Ostrava, +300 Kč Nový Jičín, +250 Kč, Olomouc, + 200 Kč Přerov

Rezervace termínu 18.04.2018 - 22.04.2018

Objednatel


Propsat údaje do 1. cestujícího
1. cestující

Přidat cestujícího
Ubytování x 5654 Kč
Poznámka k rezervaci

Termíny a ceny
TermínPočet dnůDopravaStravaCeny 
18.04.2018 - 22.04.20185AutobusSnídaně
osoba:5654 Kč
Rezervovat

Holandsko - květinové korzo

HOLANDSKO

Země květin, větrných mlýnů a sýrů. Leží v severozápadní Evropě a je jednou z nejhustěji osídlených zemí na světe. Oficiální název země je Nizozemské království (nizozemsky Koninkrijk der Nederlanden) a zahrnuje kromě Nizozemska (Nederland) i Nizozemské Antily (Nederlandse Antillen) a ostrov Aruba. Úředním jazykem je nizozemština, ale bez problémů se zde domluvíte anglicky i německy, místy rovněž francouzsky a italsky, a vyloučeny nejsou s ohledem na složení obyvatel ani další jazyky. Holandsko je totiž se svými 16 338 000 obyvateli moderním multikulturním národem. Hlavním městem Holandska je Amsterdam, královna sídlí ve městě Den Haag.
 
Holandské provincie
Nizozemsko je tvořeno 12 provinciemi. Jsou jimi: Friesland, Groningen, Drenthe, Overijssel, Flevoland, Gelderland, Utrecht, Noord-Holland (Severní Holandsko), Zuid-Holland (Jižní Holandsko), Zeeland, Noord-Brabant (Severní Brabantsko) a Limburg (Limburk).
Oficiální název země je Nizozemské království, zkráceně se používá Nizozemsko.
Jako Holandsko bývá sice běžně označováno celé Nizozemsko, tento pojem ovšem pochází z názvu bývalého hrabství Holandsko, které zahrnuje dnešní provincie Severní a Jižní Holandsko, a tak to znamená tedy jen část Nizozemska.
Nizozemí je označení historického, nízko položeného území v okolí ústí řek Rýn, Schelde (Šelda) a Maas (Mása), které zhruba odpovídá území dnešních států Nizozemsko, Belgie a Lucembursko, pro které se vžil nový název Benelux.
 
Zajímavá místa:
 
Amsterdam
nebo též Amsterodam je hlavní město Nizozemska od roku 1808. Je to malebné město na řece Amstel proslulé kanály, galeriemi s obrazy nejslavnějších mistrů a kosmopolitní atmosférou. Je jednou z nejnavštěvovanějších evropských metropolí. Turisté z celého světa sem přijíždějí, aby viděli díla Vincenta van Gogha, aby si prohlédli paláce na kanálech nebo aby ochutnali herynky a nizozemské sýry.
Přes velkou hustotu osídlení je město plné zeleně a člověk si může odpočinout v několika parcích přímo v centru. Díky tomu, že většina obyvatel se městem pohybuje na kole, nemá Amsterdam znečištěné ovzduší a chodci mohou při procházkách nerušeně poznávat jeho krásy.
V šedesátých letech se Amsterdam stal místem bujarého dovádění "dětí květin" a centrem alternativního životního stylu. Dnes jsou turisty vyhledávány coffeeshopy, kterým nizozemská vláda toleruje prodej lehkých drog. Mnozí lidé sem také přijíždějí, aby na vlastní oči viděli čtvrť červených luceren.
Amsterdam je také místo setkávání světových kultur a tradic. Na tržištích vedle sebe stojí stánky se sýry, rybami, květinami ale také exotickými potravinami, které jsme nikdy v životě neviděli. 
 
Aalsmeer
Květinová burza v nizozemském Aalsmeeru (Bloemenveiling Aalsmeer) je největší aukcí svého druhu na světě. Každý den se zde prodá na 16 milionů řezaných a okolo 1 milionu hrnkových květin, což při otevírací době od 6:00 do 11:00 znamená, že každou minutu nalezne na aalsmeerské burze svého majitele více než 50.000 řezaných a 3.000 hrnkových květin! Než jste dočetli tento odstavec, prodalo se v Aalsmeeru 15.000 květin. Pozornost si zaslouží i samotný komplex květinové burzy v Aalsmeeru, který je s podlahovou plochou 990.000 m² podle Guinessovy knihy rekordů druhým nejrozsáhlejším komerčním objektem na světě. Pro vaši lepší představu: tato plocha odpovídá rozloze 165 fotbalových hřišť!
 
Zaanse Schans
Je restaurovaná historická vesnice - skanzen obytných a hospodářských staveb. Dokumentuje historii jedné z nejstarších průmyslových oblastí Evropy.
S rekonstrukcí vesnice Zaanse Schans, která se nachází na břehu řeky Zaan poblíž města Zaanstad, se započalo po roce 1945. Tato fascinující osada dává jedinečný dojem jak vesnice musela vypadat v 17. a 18. století. Skanzen obsahuje soubor typických zelenobílých dřevěných domů a mlýnů s původními dílnami na výrobu dřeváků, sýrů. Dále jsou zde specializované historické obchůdky a pekárna. Z dalších průmyslových staveb jmenujme mlýn na lisování oleje (Oliemolen De Zoeker z r.1673) a mlýn na tření barev (Werfmolen De Kat z r.1784).
 
Květinové korzo
Květinové korzo je přehlídkou úrody cibulovin, tedy květin, které jsou hlavním vývozním artiklem této části Nizozemska. Tady jste totiž v tom pravém Holandsku.Už více než 60 let se proto chlubí krásou hlavně hyacintů a tulipánů.Alegorické vozy projíždí 40 kilometrovou trasu mezi holandskými městy Noordwijk a Haarlem. Pestrobarevná podívaná na květinové mozaiky je nezapomenutelným zážitkem. Tématem květinového korza pro rok 2014 je „ENERGIE“.
Jejím zakladatelem byl pěstitel hyacintů Willem Warmenhoven z městečka Hillegom. Ten si jednou řekl, že ukáže, co se mu urodilo. Vzal valník a na něm postavil z květů tmavě modrých a bílých hyacintů velrybu. Tehdy projel jen trasu z Hillegonu do sousedního města Lisse. Starostové okolních měst se toho nápadu chytili a začali pak organizovat květinový průvod, protože to všechny velmi nadchlo. Korzo je dnes hlavně propagační akcí zdejší zemědělské výroby. Co jsou dožínky pro pěstitele obilí, to je květinové korzo pro zdejší zahradnické velkofarmy.
 
Volendam
V současnosti je Volendam město s asi 22 tisíci obyvateli které se stále rychle rozrůstá. Turisté sem jezdí kvůli dobovým kostýmům, rybářským lodím a typickým domečkům a za neopakovatelnou starobylou atmosférou. Potkáte zde obyvatele, jejichž móda se liší od zbytku Nizozemí a kteří hovoří vlastním dialektem - volendamštinou. Z historického pohledu byl Volendam vždy římskokatolickou vesnicí v jinak silně protestantském okolí. V dřívějších dobách byla vesnice známa vysokým počtem nizozemským misionářů a kněží na čtvereční kilometr. Díky sekularizaci a postupné ztrátě významu církve však návštěvnost kostelů ve Volendamu klesá. V posledních letech však dochází k opětovnému růstu zájmu.
 
Keukenhof 
Je největší květinový park v Evropě, kterému se právem přezdívá „zahrady Evropy“. Říká se, že pokud nenavštívíte Keukenhof, jako byste nenavštívili Holandsko.
Dříve se v prostorách dnešního parku po několik staletí rozkládal lovecký revír, do kterého se chodilo na bylinky do kuchyně. Odtud také pochází dnešní název, který v překladu znamená kuchyňský dvůr.
Každoročně v parku u městečka Lisse mezi Haagem a Amsterdamem vykvete sedm milionů tulipánů, narcisů a hyacintů. Není tedy divu, že se sem zahrádkáři a milovníci květin hrnou doslova z celého světa. Naštěstí má park rozlohu 32 ha, takže si zde vždy nějaké tiché zákoutí k odpočinku naleznete. 
Keukenhof je unikátní, světové známý lesopark, který je již šedesát let jednou z nejpopulárnějších destinací v Nizozemí. V Keukenhofu vás kromě inspirací pro vlastní zahradu čekají úžasné květinové show.
Jedná se o největší kolekci cibulovitých rostlin na světě, ale pozemek zahrad toho nabízí mnohem víc (včetně skleníků). Brzy na jaře spolu s cibulovinami rozkvétají i azalky, sněhobílé japonské sakury, rododendrony a další pestrobarevné květy.
Keukenhof nabízí 15 km chodníků a každý váš krok nabídne pastvu pro oči. Nejrůzněji upravené záhony a barevné variace nasazené s přesností na vás udělají neuvěřitelný dojem, že úplně zapomenete na starosti. Keukenhof je plný květin a vůní, díky kterým se zde příjemně relaxuje. Kromě přírodních krás můžete obdivovat i zdejší fontány či holandský zahradní nábytek. Kouzlo parku spočívá i v dobově oblečených lidech, které zde můžete spatřit. 
 
Madurodam
Je Holandsko v malém. Najdete ho v Haagu. Návštěvníci zde mají možnost dokonale poznat nejvýznamnější historické i moderní stavby Holandska za několik minut a seznámit se se všemi překvapujícími aspekty této země. Sýrový trh v Alkmaaru, Dům Jana Amose Komenského, palác na Damu, Říšské muzeum v Amsterdamu, chrámová věž v Utrechtu, domy u amsterdamských kanálů a část projektu Delta (mořské hráze). Vše, čím je Holandsko proslulé, zde naleznete v měřítku 1:25 postavené do nejmenšího detailu a pohyblivé.
 
 

Zajišťujeme letecké zájezdy

Aktuality

21.3.2018Muzikál Robinson byl zrušen.

Vážení klienti, v tuto chvíli ověřujeme pravdivost informace o zrušení divadelního...

více »

19.3.2018Povídání o Rumunsku.

Srdečně vás zveme na besedu o Rumunsku, kam letos poprvé vypravujeme autobus. Na co všechno...

více »

19.3.2018Užijte si romantiku jarní Budapešti.

Pro všechny romanticky založené máme tip jak se svojí drahou polovičkou prožít nádherný den...

více »

Katalog ke stažení

Dárkový poukaz


CK Bohemian tour
Masarykova 1645
769 01 Holešov

Pondělí - pátek
9:00 - 12:00  13:00 - 17:00

Kde nás najdete

Nahoru

2012© Bohemian tour s.r.o.
Všechna práva vyhrazena
design M. Lutonský | Administrace